Романците без тројца повредени играчи против Македонија

Македонската кошаркарска репрезентација отпатува за Плоешти. Ослабена по откажувањето на Костоски и по повредата на Трајковски, нашата селекција го очекува ...
| | веќе видена | слични

Македонската репрезентација делуваше преполовено на утринскиот тренинг поради повлекувањето на Костоски и отсуството на клучни играчи како Бојан Трајковски и ...
| | веќе видена | слични

Македонската репрезентација ќе отпатува за Плоешти без селекторот Јорданчо Давитков, кој ќе мора да замине за Кувајт и да го води својот клуб во финалето од ...
| | веќе видена | слични

Подготовките за последниот претквалификациски меч во битката за пласман на ЕП 2021, дефинитивно ќе ги паметиме по хаосот кој настана на самиот старт. ...
| | веќе видена | слични

Македонската кошаркарска репрезентација со бројни проблеми ги минува кратките подготовки за клучниот натпревар против Романија од претквалификациите за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанскиот премиер Еди Рама не го прифати барањето на опозицијата за оставка и нови избори, откако Албанија не доби датум за почеток на преговори со ...
сите 438 | | | веќе видена

Присуството на пет лидери од албанскиот блок на лидерската средба кај Претседателот Стево Пендаровски ја покажа сликата колкава е поделеноста кај партиите на ...
сите 437 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 112 | | | веќе видена

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган пред средбата со рускиот претседател Владимир Путин, изјави дека Анкара после средбата ќе преземе понатамошни чекори ...
сите 548 | | | веќе видена

Вчера во СВР Битола, од Клинички центар Битола било пријавено дека Б.П.(62) од с.Буково починал во болницата. Тој, според пријавата, претходниот ден се здобил ...
сите 272 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не сака да го сфати сериозно францускиот претседател Емануел Макрон од проста причина што Македонија и да го помине процесот на притстапни ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Романците без тројца повредени играчи против Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: