Рома: „Волците“ бесни поради Де Роси


2 копии

Капитенот на Рома, Даниеле де Роси го напушта клубот по речиси две децении во Рим, а големи клубови сакаат да го ангажираат. Информациите се дека Манчестер ...
| | веќе видена | слични

Во исчекување на одлуката на ветеранот за тоа каде ќе продолжи, медиумите на големо пишуваат околу опциите кои тој ги има на маса, сепак, самиот Италијанец ...
| | веќе видена | слични

Капитенот на Рома, Даниеле де Роси, одржа голема конференција за печат поповод објавата дека го напушта клубот на крајот од сезоната. Италијанскиот фудбалер ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Даниеле Де Роси попладнево се појави на прес конференција откако утрово беше потврдено дека по 18 години ја напушта Рома, фудбалерот вели дека е разочаран од ...
| | веќе видена | слични

Денес и официјално беше потврдено дека долгогодишниот член на Рома, Даниеле Де Роси по крајот на сезоната ќе го напушти римскиот клуб. „Вчера ми беше кажано ...
| | веќе видена | слични

Легендата на Рома, Даниеле Де Роси има замерки и примедби за начинот на кој „Волчицата" ја менаџирала неговата иднина, вели дека никој од лидерите не нашол ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 480 | | | веќе видена

На средбата беше констатирано дека во овој важен период за Република Северна Македонија, потребно е целата политичка енергија да се насочи кон исполнувањето на ...
сите 212 | | | веќе видена

Пратеникот Павле Богоевски, откако денеска на Комисијата за деловнички и мандантно-имунитетни прашања, со која претседава тој, информира оти поднесува оставка, ...
сите 129 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рома: „Волците“ бесни поради Де Роси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: