Де Роси го сакаат „граѓани“ и „светци“, во трка се и Њујорк Сити и Бока Јуниорс!


2 копии

Капитенот на Рома, Даниеле де Роси го напушта клубот по речиси две децении во Рим, а големи клубови сакаат да го ангажираат. Информациите се дека Манчестер ...
| | веќе видена | слични

Во исчекување на одлуката на ветеранот за тоа каде ќе продолжи, медиумите на големо пишуваат околу опциите кои тој ги има на маса, сепак, самиот Италијанец ...
| | веќе видена | слични

Капитенот на Рома, Даниеле де Роси, одржа голема конференција за печат поповод објавата дека го напушта клубот на крајот од сезоната. Италијанскиот фудбалер ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Даниеле Де Роси попладнево се појави на прес конференција откако утрово беше потврдено дека по 18 години ја напушта Рома, фудбалерот вели дека е разочаран од ...
| | веќе видена | слични

Денес и официјално беше потврдено дека долгогодишниот член на Рома, Даниеле Де Роси по крајот на сезоната ќе го напушти римскиот клуб. „Вчера ми беше кажано ...
| | веќе видена | слични

Легендата на Рома, Даниеле Де Роси има замерки и примедби за начинот на кој „Волчицата" ја менаџирала неговата иднина, вели дека никој од лидерите не нашол ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Иако имала обврска досега четири пати да поднесе анкетен лист за имотната состојба, бидејќи толку пати и се продолжувал мандатот вршител на должност, тоа не ...
сите 63 | | | веќе видена

Забелешките што се наведени во Извештајот на УНЕСКО кој треба да биде разгледан на 43-та сесија на Комитетот за културно наследство што ќе се одржи наредниот ...
сите 123 | | | веќе видена

На местото на  досегашната Управа за безбедност и контраразузнавање ја ќе се формира  агенција за национална безбедност која нема да биде во составот на МВР. И ...
сите 42 | | | веќе видена

Денеска (18:30 часот) во Скопје на Националната арена „Тодор Проески“ се игра големото финале на Купот на Македонија меѓу Македонија Ѓорче Петров и Академија ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Де Роси го сакаат „граѓани“ и „светци“, во трка се и Њујорк Сити и Бока Јуниорс!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: