Грабеж во Шпаркасе Банка, крадецот се заканувал со пиштол

6 копии

Во експозитура на „Шпаркасе Банка“ во Кичево на булевар „Ослободување“ вчера била извршена кражба. -Непознат сторител со закана со пиштол од вработената одзел околу 100.000 денари, 2.500 евра и околу 2.800 американски долари, по што го напуштил местото на настанот, информираат од полицијата. Полициски екипи извршиле увид на местото на несреќата и се мерки за пронаоѓање на сторителот.
| | веќе видена | слични
4 копии

Шестмина родители во полициската станица во Гази Баба вчера пријавиле дека две лица – едното вработено како психолог во ЈУ „Ранка Милановиќ“, а другото како возач на комбе ги малтретирале нивните малолетни деца на возраст од четири до 14 години додека ги превезувале до Домот за ресоцијализација и интеграција. Родителите пријавиле дека на децата им биле нанесени видливи повреди односно црвенило, модринки и гребнатини. Како што информираат од МВР, полициски службеници излегле на местото на настанот, а за ситуацијата бил известен и Јавен обвинител и се постапило по неговите насоки. Меѓутоа, вчера навечер во врска со истиот настан, во полициската станица во Гази Баба Р.П. (39), вработена како психолог во ЈУ „Ранка Милановиќ“, пријавила дека претпладнето околу 11:30 часот во кругот на установата дошло до нарушување на јавниот ред и мир, односно од страна на двајца родители сместени во установата како згрижени семејства таа била малтретирана, омаловажувана, и навредувана поради тоа што тие биле незадоволни од Р.П. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

85-годишна жена била нападната во нејзиниот дом во Кавадарци. Според полицијата, вчера во ПС-Кавадарци, П.Д. (85) пријавила дека непознато маскирано лице, вооружено со пиштол, влегло преку незаклучената влезна врата во станот и физички ја нападнал. Тој ја удрил неколку пати во пределот на вратот, по што од вратот и го одзел златното ланче и го напуштил местото на настанот. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. Извор:Точка
| | веќе видена | слични
9 копии

Вчеравечер во 20.50 часот во битолската полиција, С.С. (47) од Битола го пријавила исчезнувањето на нејзината ќерка. С.С. пријавила дека на 18 декември околу 16 часот од домот во непознат правец се оддалечила нејзината 22-годишна ќерка Ј.С.. Полицијата преземаат мерки за пронаоѓање на девојката.
| | веќе видена | слични

Вчера во 13.30 часот во полициската станица-Гази Баба, било пријавено од страна на шест родители дека лице вработено како психолог во ЈУ "Ранка Милановиќ" и возач на комбе кои ги превезувале нивните малолетни деца на возраст од четири до 14 години до Домот за ресоцијализација и интеграција, биле малтретирани од двете лица, при што на децата им биле нанесени видливи повреди-црвенило, модринки и гребнатини.Од страна на полициски службеници од страна на СВР-Скопје излезено е на местото на настанот, известен е Јавен обвинител и постапено по негова насока.Се превземаат мерки за целосно расчистување на настанот.Истиот ден, 19 декември, во врска со посочениот настан, во 21.30 часот во ПС Гази Баба Р.П. (39), вработена како психолог во ЈУ “Ранка Милановиќ“, пријавила дека претпладнето околу 11,30 часот во кругот на установата дошло до нарушување на јавниот ред и мир, односно од страна на двајца родители сместени во установата како згрижени семејства таа била малтретирана, омаловажувана, и навредувана поради тоа што ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вистинска драма се одвивала во 18 часот синоќа во Кавадарци, кога жена била нападната и ограбена во својот дом. Полицијата информира дека во полициска станица сејавила 85-годишната П.Д. и пријавила дека непознато маскирано лице, вооружено со пиштол, влегло преку незаклучената влезна врата во станот и физички ја нападнало, удирајќи ја неколку пати во пределот на вратот. Од вратот крадецот и го одзел златното ланче и го напуштил местото на настанот. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Вчера во 16.30 часот во казино на ул. „Филип Втори Македонски" С.В. (30) и М.Р. (33), двете од Скопје, вработени во казиното, пријавиле дека истиот ден во 15.45 часот физички биле нападнати од непознато лице.Напаѓачот почнал да ја удира С.В. со боксови по главата, по што М.Р. дотрчала да и помогне.Во тој момент напаѓачот со нога ја удрил и М.Р. во стомакот и побегнал во непознат правец.Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Непознато маскирано лице вооружено со пиштол влегло во домот на П.Д. (85) преку незаклучната влезна врата и физички ја нападнал.Тој неколку пати ја удрил жената во пределот на вратот, по што од вратот и го одзел златното ланче и го напуштил местото на настанот.Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Вчера во 18 часот во кавадаречката полиција, П.Д. (85) пријавила дека додека била во својот дом била нападната од непознато маскирано лице вооружено со пиштол.Според пријавата вооружениот разбојник влегол преку незаклучената влезна врата во станот и физички ја нападнал П.Д. удирајќи ја неколку пати во пределот на вратот, по што од вратот и го одзел златното ланче и го напуштил местото на настанот.Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот, велат од МВР.
| | веќе видена | слични

Пред два дена во полициска станица во 20 часот и 50 минути се јавила 47-годишната С.С. од Битола и пријавила дека исчезнала нејзината ќерка. Според пријавата, 22-годишната Ј.С. во 16 часот дента, се оддалечила од домот во непознат правец. Се преземаат мерки за пронаоѓање на младата девојка.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 163 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека Зоран Заев продолжува со целосно редефинирање на Македонија. Велат дека откако ја избришал македонската историја, се откажа од ...
сите 223 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 97 | | | веќе видена

Народниот театар од Битола за претставата „Бакхи – краток преглед на распадот“ во режија на Игор Вук Торбица ги доби наградите за најдобра претстава и режија ...
сите 75 | | | веќе видена

Не сум херој. Тоа ми беше работа. Да не го направев тоа, ќе ми дадеа отказ. Како ќе најдев работа после тоа, рекол Олексиј Ананенко, еден од тројцата инженери ...
сите 77 | | | веќе видена

Американската војска објавила видео снимка на која, како што се тврди, се гледа како иранската Револуционерна гарда отстранува мина која не експлодирала на ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грабеж во Шпаркасе Банка, крадецот се заканувал со пиштол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: