Родена како маж, сега е главна кандидатка за титулата Мис на светот!

Шпанската мисица Анџела Понче е првата трансродна личност која ќе се учествува на изборот за Мис на светот. Контроверзната Понче се залага за правата на луѓето ...
| | веќе видена | слични

Мисицата од Шпанија, Анџела Понче, според фановите на најголемиот избор за убавина, Мис на светот, е главна фаворитка за престижната титула. Интересно е што ...
| | веќе видена | слични

Шпанската мисица Ангела Понче е родена како машко, и е трансродова личност која се залага за правата на на луѓето како неа. Таа се натпреваруваше на избор на ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 143 | | | веќе видена

Во првиот дел од отворено Студио 1, новинарите Искра Опетческа и Игор Стефановски кои ги следат денешните судски рочишта ги пренесуваат последните информации ...
сите 185 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 154 | | | веќе видена

Како што веќе најавивме од вечерва па во текот на следните денови, односно за време на овој викенд територијата на балканот ќе го погоди снежен бран кој е во ...
сите 207 | | | веќе видена

Црниот СДСМ целосно изгубил допир со реалноста. Партијата што ја зацрни државата шири манипулации и невистини, велат од ВМРО-ДПМНЕ во однос на изјавата на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Родена како маж, сега е главна кандидатка за титулата Мис на светот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: