Робен се извини поради лошата глума (видео)

Арјен Робен, фудбалерот на минхенски Барен мораше да се извини откако на вчерашниот дуел од германскиот Куп, на аматерски начин се обиде да изглуми пенал во шеснаесетникот на Бохум. “Премногу глупаво од моја страна. Првиот старт навистина беше пенал, ама пак требаше веднаш да паднам. Помислив дека ќе можам да ја стигнам топката, а откако не успеав паднав... Такви работи не ми се својствени и морам да се извинам...“ истакнал Холанѓанецот по мечот кој го доби Баерн, со голот кој токму Робен го постигна во судиското продолжение.
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 359 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 46 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Со утврдувањето дискриминација кон Никола Груевски, Комисијата за заштита од дискриминација покажа селективно и непрофесионално работење, смета Мрежата за ...
сите 132 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 184 | | | веќе видена

Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија, истакна премиерот Зоран Зав во интервју за Алсат-М, посочувајќи на примерот со поранешниот хрватски премиер Иво ...
сите 146 | | | веќе видена

Помина не само јуни, туку дојде и јули, август, септември, октомври, сега сме ноември, нема рестартирање на Југохром. Но затоа вчера дојде ново ветување од ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Робен се извини поради лошата глума (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: