РК Вардар доделува билети за најромантичните навивачи


Дејан Манасков вели дека по говорот на Давид Дејвис во соблекувалната на полувремето, натпреварот добил поинаков тек.Дејан Манасков даде свој допринос во ...
| | веќе видена | слични

Давид Дејвис е задоволен од неговото враќање во Скопје, тој со неговиот Веспрем го победија Вардар и се искачија на втората позиција на табелата во ...
| | веќе видена | слични

Дејан Манасков беше единствениот Македонец што вечерва се радуваше во СЦ „Јане Сандански“ откако со својот Веспрем успеа да слави на гостувањето против Вардар. ...
| | веќе видена | слични

Насмевки на лицето на Давид Дејвис. Тренерот на Веспрем најдобро знае колку е тешко да се совлада Вардар, особено на домашен терен. Дејвис беше задоволен, ...
| | веќе видена | слични

Фантастично отварање на натпреварот помеѓу Вардар и Веспрем во СЦ „Јане Сандански“. Доајенот на македонската народна музика Виолета Томовска во еден глас ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Натпреварот помеѓу Вардар и Веспрем СЦ „Јане Сандански“ имаше фантастично отварање за кое се погрижи доајенот на македонската музика Виолета Томовска. Виолета ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Присуството на пет лидери од албанскиот блок на лидерската средба кај Претседателот Стево Пендаровски ја покажа сликата колкава е поделеноста кај партиите на ...
сите 437 | | | веќе видена

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган пред средбата со рускиот претседател Владимир Путин, изјави дека Анкара после средбата ќе преземе понатамошни чекори ...
сите 579 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев не сака да го сфати сериозно францускиот претседател Емануел Макрон од проста причина што Македонија и да го помине процесот на притстапни ...
сите 240 | | | веќе видена

Вчера во 16.55 часот на магистралниот пат Охрид– Кичево, во близина на крстосница со регионален пат за Битола, патничко возило „југо“, со кичевски регистарски ...
сите 272 | | | веќе видена

Ова е уште еден удар за британскиот премиер Борис Џонсон, кој има намера да ја изведе земјата од ЕУ до крајот на месецот, пишува АП. Претставничкиот дом, со ...
сите 390 | | | веќе видена

Незаконито обезбедени докази се клучниот елемент кој го спорат адвокатите на Катица Јанева во обвинението кое Вилма Рускоска го поднесе за „Рекет“, пишува ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РК Вардар доделува билети за најромантичните навивачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: