Новинар кој гласал за Модриќ не постои!


3 копии

Лука Модриќ на „Инстаграм“ објави неколку фотографии кои покажуваат како го прослави освојувањето на „Златната топка“ со своето семејство.„Семејството, моето ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот бразилски фудбалер, Ривалдо често пати знае да излезе во јавноста и изјава поврзана за актуелните случувања во фудбалот. Бразилецот сега одлучи да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овие денови во фудбалскиот свет се зборува за освоената „Златна топка“ на Лука Модриќ. Фудбалската јавност е подалена – едни сметаат дека Модриќ ја заслужил, ...
| | веќе видена | слични

Откако Роналдо му честиташе на Лука Модриќ за „Златната топка“ од Франс Фудбал, се јави и неговиот сонародник Роналдо Назарио со коментар на истата тема. За ...
| | веќе видена | слични

Лука Модриќ во понеделникот ја доби Златната топка, награда за најдобар фудбалер во светот. Играчот на Реал во изборот на новинарите од целиот свет убедливо ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 132 | | | веќе видена

До вторник ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи со променлив интензитет. Пообилни врнежи од снег ќе има во недела и вторник и ќе се ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 118 | | | веќе видена

Италијанскиот премиер Џузепе Конте потврди дека младиот новинар Антониo Мегализи им подлегнал на повреди здобиени за време на нападот на божиќниот панаѓур во ...
сите 137 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа ја посети Виница, од каде што порача дека граѓаните се незадоволни од власта. Му се пожалиле дека лебот ...
сите 252 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев е уверен дека има поддршка од пратениците за да се заврши процесот на уставни измени и да се имплементира Договорот од Преспа „Видовте ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новинар кој гласал за Модриќ не постои!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: