Сантош најде замена за Нејмар

Бразилците можеби сеуште тагуваат по талентираниот Нејмар, но во Сантос веќе ја пронајдоа неговата замена, сега го имаат Неилтон. Сантос продолжува со ,,производството'' на млади фудбалери, Нејмар неодамна се пресели во Барселона, меѓутоа се чини дека е пронајдена неговата замена, барем така тврдат бразилските медиуми. 19-годишниот Неилтон сега го носи бројот 11 кој му припаѓаше на Нејмар и постигна три погодоци на шест натпревари. Погледнете го неговиот погодок...
| | веќе видена | слични

Поранешниот фудбалер на Барселона, Ривалдо верува дека Каталонците ќе му помогнат на Нејмар да стане најдобар фудбалер на светот. Барса за Нејмар плати 57 милиони евра, а Ривалдо верува дека неговиот сонародник ќе блеска на Камп Ноу. - Нејмар веќе е еден од најдобрите фудбалери на светот и ќе продолжи да доминира во следните години. Погледнете го колку е млад, а веќе ја прави разликата. Замислете што се тој може да направи во следните години- изјавил Ривалдо за „Спорт“ и притоа додал: - Нејмар ќе ги остави фановите на Барселона без зборови. Тој лесно ќе се прилагоди на стилот на игра и ќе биде среќен во Барселона. Тој е многу зрел за неговите години и единствениот притисок кој може да додје до него е ако Барселона не освојува титули, но тоа е одговорност на сите играчи не само на еден- истакнал прославениот бразилски фудбалер. Ривалдо го носеше дресот на Барселона од 1997 до 2002, период во кој забележа 156 настапи, постигна 86 погодоци и беше избран за најдобар фудбалер на светот.
| | веќе видена | слични

Новото засилување на Барселона, суперталентираниот Нејмар изјави дека е убеден оти во тандем со најдобриот светски фудбалер Лионел Меси ќе имаат фантастична соработка со што ќе ги воодушеват љубителите на фудбалот.Нејмар летово дојде во Барса за 57 милиони евра и веќе најави дека со Меси ќе напишат нова фудбалска историја.„Јас сум убеден дека со Меси ќе напишеме нова историја. Ние го поседуваме тоа за да го оствариме тоа и за мене е чест што ќе играм заедно со најдобриот на светот. Тоа беше и причина што избрав да играм во европски клуб“, рече Нејмар.
| | веќе видена | слични
3 копии

Италијанскиот фудбалски стручњак Фабио Капело изјави дека многу тешко некоја екипа ќе се справи со Барселона кога во составот ќе го има аргентинско – бразилскиот тандем, Меси – Нејмар. - Нејмар е играч со единствен квалитет, поседува брзина, техника, шутира подеднакво добро со двете нозе и знае секогаш да ја најде најдобрата позиција. Тој заедно со Меси ќе бидат постојана опасност по противничките голмани. Барселона има напад способен за постигнување погодоци во секој момент, а тоа е многу важно ако целта е освојување трофеи во сите натпреварувања – потенцира Италијанецот. Капело во својата тренерска кариера, во шпанската Примера во два наврати го водеше Реал Мадрид (1996-97 и 2006-07). Во летниот преоден рок голем интерес за негов ангажман покажа францускиот шампион ПСЖ, но не беше постигнат договор. Во моментов Италијанецот е селектор на Русија.
| | веќе видена | слични

Тренерот на руската репрезентација и поранешен тренер на Реал Мадрид, Фабио Капело го пофали новиот напаѓачки тандем на Барса: Меси - Нејмар. ,,Бразилецот е вонсериски играч, фудбалер со единствен квалитет. Има брзина, технички квалитет, шутира со двете нозе и фантастично се поставува на теренот. Мислам дека на секој тим кој ќе игра против Барселона ќе му биде доста тешко да ги сопре Меси и Нејмар. Се работи за тандем кој има несопирлив капацитет за постигнување на голови, а тоа е најважно во борбата за титули'' - изјави Фабио Капело. Иако смета дека тешко е да се сопре нападот на Барса, Капело се надева дека неговиот сонародник Карло Анчелоти добро ќе ја врши својата работа во Реал Мадрид и притоа на Карло му сугерира да не го прави тоа што го правеше Жозе Мурињо: ,,Кога ќе пристигнете во Мадрид, морате да бидете свесни дека клубот е над се, над играчите, над тренерот... Не смеете да мислите дека сте најважниот човек во клубот. Анчелоти е паметен човек кој знае да тренира. Тивок е и искусен, а ...
| | веќе видена | слични

„Барселона има напад способен за постигнување погодоци во секој момент“, вели италијанскиот фудбалски стручњак Италијанскиот фудбалски стручњак Фабио Капело изјави дека многу тешко некоја екипа ќе се справи со Барселона кога во составот ќе го има аргентинско-бразилскиот тандем, Меси - Нејмар. „Нејмар е играч со единствен квалитет, поседува брзина, техника, шутира подеднакво добро со двете нозе и знае секогаш да ја најде најдобрата позиција. Тој заедно со Меси ќе бидат постојана опасност по противничките голмани. Барселона има напад способен за постигнување погодоци во секој момент, а тоа е многу важно ако целта е освојување трофеи во сите натпреварувања“, потенцира Италијанецот. Капело во својата тренерска кариера, во шпанската Примера во два наврати го водел Реал Мадрид (1996-97 и 2006-07). Во летниот преоден рок голем интерес за негов ангажман покажа францускиот шампион ПСЖ, но не беше постигнат договор. Во моментов Италијанецот е селектор на Русија.
| | веќе видена | слични

Селекторот на руската репрезентација, Фабио Капело смета дека партнерството на Лионел Меси и Нејмар во Барселона ќе биде фанстатично. - Нејмар е неверојатен играч. Тој е брз, има одлична техника, шутира со двете нозе и знае каде треба да се постави. Мислам дека ќе биде многу тешко да се победат Меси и Нејмар заедно, бидејќи тие во секој момент можат да постигнат погодок. Тоа е многу важно ако сакате да освојувате трофеи во секое натпреварување- изјавил Капело за „Антена 3„ Капело ја искористил оваа прилика и да го посоветува својот сонародник Карло Анчелоти кој од ова лето го презема Реал Мадрид. - Кога ќе дојдеш во Мадрид, треба да бидеш свесен дека клубот е пред играчите, тренерот, пред сите. Не треба да се обидуваш да бидеш најважната личност во Реал Мадрид. Анчелоти е паметен човек и знае како треба да го предводи Реал- истакнал поранешниот тренер на „кралскиот клуб“.
| | веќе видена | слични

- Нејмар е играч со единствен квалитет, поседува брзина, техника, шутира подеднакво добро со двете нозе и знае секогаш да ја најде најдобрата позиција. Тој заедно со Меси ќе бидат постојана опасност по противничките голмани. Барселона има напад способен за постигнување погодоци во секој момент, а тоа е многу важно ако целта е освојување трофеи во сите натпреварувања, потенцира Италијанецот. Капело во својата тренерска кариера, во шпанската Примера во два наврати го водел Реал Мадрид (1996-97 и 2006-07). Во летниот преоден рок голем интерес за негов ангажман покажа францускиот шампион ПСЖ, но не беше постигнат договор. Во моментов Италијанецот е селектор на Русија.
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, соопштил дека пратениците ќе гласаат за ратификување на Преспанскиот договор со Македонија до крајот на ...
сите 384 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 181 | | | веќе видена

Дарко Недев, момчето кое го фати крстот за Водици во Кавадарци и навивачката група Лозари Исток на која и припаѓа, за утре организираат хумана акција. -Утре од ...
сите 157 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 69 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица се уапсени денеска во Париз за време на протестите на движењето „жолти елеци“, кои се одржуваат десетти викенд по ред. Демонстрантите биле ...
сите 102 | | | веќе видена

Скандалозната пејачка Јелена Карлеуша која и понатаму ја бранува јавноста со својот секс скандал и понатаму е во Кина со своето семејство.И покрај лошите ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сантош најде замена за Нејмар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: