Карти за мечот Спортинг – Јувентус

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за натпреварот од 4-тото коло од Лигата на Шампионите помеѓу Спортинг Лисабон и Јувентус . Натпреварот ќе се одигра во вторник 31 октомври во Лисабон со почеток од 20:45 часот . Рокот за пријавување и поднесување на барање за карта е најдоцна до четврток 12 октомври 2017 до 16 часот до кога треба да уплатите и резервација за карта во износ од 3.100 денари колку што изнесува и цената на картата. Во случај да не добиеме доволен број на карти од Јувентус уплатената сума за резервација на картата во целост ќе ви биде вратена. Доколку по уплатата на износот од било какви причини се откажете од картите, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување во Лисабон, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи за ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски в среда со својот тим Спортинг Лисабон повторно ќе гостува во Торино, од каде има убави спомени со настапот на македонската фудбалска репрезентација и ремито (1-1) против Италија. Португалскиот тим ќе ги одмери силите со Јувентус, а Стефан Ристовски се надева дека и Спортинг Лисабон ќе си помине убаво на резултатски план, како Македонија. „Каков тим е Спортинг Лисабон? Многу силен тим, изграден да го освои првенството во Португалија, но и да стигне далеку во Лигата на шампионите. Секако, се надеваме дека ќе освоиме едно од првите две места во нашата група. Јувентус е фаворит, но и Италија беше огромен фаворит против Македонија, па видовме дека на теренот секогаш не победуваат фаворитите. Но, Јувентус дефинитивно заслужува максимален респект, тие имаат фантастични фудбалери во своите редови. Што се однесува до мене, се надевам дека ќе дојдам во Торино и дека ќе добијам шанса да играм. Но, се соочувам со потешкотиите што ги има секој фудбалер кога ќе ја промени ...
| | веќе видена | слични

Третолигашот Олеирош ќе му биде противник на португалскиот гигант Спортинг, вечерва од 21,15, а целиот Регион Пињал се крена на нозе, па Стефан Ристовски и неговите соиграчи ќе имаат спектакуларен дочек и моменти на гостувањето кај аутсајдерот. Ќе се игра мечот од третото коло во португалскиот куп, се очекува Ристовски да биде стартер за популарните „лавови“ од Лисабон, а домаќините го очекуваат дуелот со посебна возбуда. „Ова е ден за паметење за Олеирош, но и за целиот регион Пињал. За нас меч против гигант како Спортинг е драгоцен подарок“, вели тренерот Натан Коста. Подарок е и за луѓето од оваа област особено по катастрофалните пожари што го зафатиоја регионот. Гостувањето на Спортинг ќе им дојде како лек на раната, а атмосферата ќе ја почуствува и нашиот репрезентативец Стефан Ристовски.
| | веќе видена | слични

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 243 | | | веќе видена

Грчката опозиција ја разгледува можноста да го одложи гласањето на преспанскиот договор, пишува грчкиот весник „Катимерини“.Гласањето, како што пишува ...
сите 194 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 335 | | | веќе видена

Фудбалерот Огњен Врањеш по објавените голи фотографии на Јелена Карлеуша сега ѝ се закани и на нејзината колешка Дара Бубамара дека ја очекува истата судбина. ...
сите 231 | | | веќе видена

На расправата за ратификација на Договорот од Преспа пријавени за збор се 205 од 300 пратеници колку што брои грчкиот Парламент, а обраќање ќе имаат и ...
сите 29 | | | веќе видена

Во првиот период од 2019 година, очекуваме неколку нови смартфони, кои доаѓаат со премиум дизајн и моќни перформанси. Еден од нив, на новите бенчмаркинг ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Карти за мечот Спортинг – Јувентус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: