Ристовски стрелаше и одлично бранеше, Бенфика го загуби големото дерби

Најдобриот македонски голман, Борко Ристовски и Бенфика претрпеа пораз од Порто во големото дерби во првата лига на Португалија. Домашниот состав бодрен од ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 132 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 133 | | | веќе видена

Обидите на британската премиерка Тереза Меј да добие гаранции од ЕУ за својот договор за брегзит, нејзините противници го прогласија за срамен неуспех, кој не ...
сите 381 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ристовски стрелаше и одлично бранеше, Бенфика го загуби големото дерби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: