Ристо Апостолов наместо Александар Митевски беше дел од нашето стручно жири за „Евровизија 2019“


Пред да започне годинешната Евровизија 2019 во тел Авив, дел од македонските медиуми, меѓу кои и нашиот портал Вистина.ком.мк ги објави имињата на најавените ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во саботата заврши 64-то издание на Избор на песна на Евровизија, на која победи Холандија. Тамара Тодевска со песната „Proud“ не претставуваше на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера познатиот композитор и аранжер, Григор Копров, на својот профил на социјалните мрежи ги нападна членовите на македонското жири за избор на песна на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Впечатоците и импресиите за 64-то издание на Евровизија не престануваат. Тамара Тодевска со песната „Proud“ не претстави на Избор за песна за Евровизија, а ...
| | веќе видена | слични

Европската радиотелевизиска унија ја призна грешка во текот на собирањето на гласовите на жирито во финалето на Евровизија. Имено до проблеми дошло поради ...
| | веќе видена | слични

Откако нашата Тамара преку својот Инстаграм профил не информира дека поради грешка во гласањето на белоруското жири, таа е прва од гласовите на стручното жири, ...
| | веќе видена | слични

Тамара Тодевска со песната „Proud“ го постигна најголемиот успех на нашата земја во досегашните учества на Изборот за песна на Евровизија, а според најновото ...
| | веќе видена | слични

Македонската претставничка на Евровизија, Тамара Тодевска, сепак, заврши на седмото место на евровизиското финале и на првата позиција според гласовите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Диктафонот со аудиоснимката кој пратеникот од ВМРО ДПМНЕ Антонијо Милошоски пред една недела го пушти од собраниска говорница денеска и го предаде на ...
сите 532 | | | веќе видена

Извршителот Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ го бранеа криминалот и се обидуваа да го блокираат напредокот и затоа остануваат во опозиција. Единствена функција ...
сите 374 | | | веќе видена

Втор ден социјалните мрежи горат по вчерашниот марш на СДСМ наречен „Чекориме за правда“ на кој присуствуваа присилени истомисленици и членови на СДСМ.Откако ...
сите 25 | | | веќе видена

Армијата на Република Македонија стана Армија на Северна Македонија, но сè уште користи оружје од Југословенската народна армија. ​Војската во моментов користи ...
сите 153 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 159 | | | веќе видена

1. ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА ИНИЦИЈАТИВАТА Нема никаква полза од заводливото потпирање на шанкот и вовлекувањето на стомакот, надевајќи се дека принцот (на бел коњ) ќе ве ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ристо Апостолов наместо Александар Митевски беше дел од нашето стручно жири за „Евровизија 2019“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: