Ристевска: Да се почитува интегритетот на СЈО и пресумцијата на невиност

2 копии

Апел за побрзо расчистување на случајот „Рекет", но и почитување на пресумцијата на невиност побара денеска специјалната обвинителка Ленче Ристевска, на ...
| | веќе видена | слични

Дејствијата на поединци да не ја каратеризираат работата на целата институција и да се почитува презумпцијата на невиност, побара на денешната ...
| | веќе видена | слични

Дејствијата на поединци не подразбираат дејства на цело СЈО – изјави специјалната јавна обвинитела Ленче Ристоска на денешната прес-конференција. Ристовска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Специјалната обвинителка Ленче Ристоска денеска со прес-конференција по апсењето за случајот „Рекет” и шпекулациите за вмешаност на Катица Јанева. Таа вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Специјалната јавна обвинителка Ленче Ристовска денеска на прес конференција во име на СЈО порача дека сите што се огрешиле пред законот мора да си одговараат ...
| | веќе видена | слични

Специјалното јавно обвинителство денеска на прес конференција ја поддржа бората против криминалот и посочи дека досега немаат информации за вмешаност на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
повеќе

Останато

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 336 | | | веќе видена

Долгови од илјадници евра има Бојан Јовановски – Боки 13, кој долго време го користел пријателството со специјалната јавна обвинителка Катица Јанева како ...
сите 285 | | | веќе видена

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 560 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 96 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителкa Катица Јанева која од пред два дена е во притвop во затвopот „Скопје“ кој се наоѓа во Шутка е во лошaa здpaвствена состојба, ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ристевска: Да се почитува интегритетот на СЈО и пресумцијата на невиност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: