Ристе Ристески со нова песна, нов летен хит


Финалето на „Ѕвездите на Гранд“ ќе се одржи во четврток, а 16-те финалисти ќе се борат за победа. Досегашните победници обично добиваа песна и автомобил, а ...
| | веќе видена | слични

Победничката од музичкиот натпревар „Неки нови клинци“, Џејла Рамовиќ, ова година е меѓу главните фаворити за победа во „Ѕвездите на Гранд“. Во новото издание ...
| | веќе видена | слични

Победникот од „Ѕвездите на Гранд“ во 2017 година, охриѓанецот Ристе Ристески, неодамна ја промовираше својата нова летна песна насловена „Како ли се она зове“ ...
| | веќе видена | слични

Дарко Коцевски-Даринос е еден од македонските финалисти во „Ѕвездите на Гранд“, кој со својот талент и брилијантен вокал ги освои симпатиите на членовите на ...
| | веќе видена | слични

До крајот на сезоната на „Ѕвездите на Гранд“ полека се доближивме, а финалето е закажано за 20 јуни. Во финалната емисија ќе се борат 16 кандидати, а меѓу нив ...
| | веќе видена | слични

Марија Шерифовиќ уште еднаш покажува дека е голем човек со огромно срце. Имено, познатата пејачка своите кандидати од „Ѕвездите на Гранд“ кои се натпреваруваат ...
| | веќе видена | слични

Во полуфиналната емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше и една од омилените кандидатки Џејла Рамовиќ. Џејла како брза песна со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод. Зоран и Вице Заев се среќавале со Катица Јанева и Зоран Милески – Кичеец. Тоа го потврди и лично Заев кој призна ...
сите 250 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 126 | | | веќе видена

Каква е атмосферата во Тирана, Албанија по супер-успешната донаторска конференција во Брисел, на која ЕУ и други држави донираа материјални средства и поволни ...
сите 165 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 133 | | | веќе видена

Бројот на заболени од коронавирус во Јужна Кореја ја надмина бројката од 100, од кои половината се припадници на сектатa од градот Дегуа, во кој живеат 2,5 ...
сите 314 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ристе Ристески со нова песна, нов летен хит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: