Само неколку часа по смртта на Витни, Сони ги зголемил цените на нејзините албуми

Компанијата Сони Мјузик стана цел на критики во британските медиуми, откако Гардијан објави дека музичкиот гигант за 60% ги зголемил цените на албумот со најголеми хитови на Витни Хјустон на британскиот iTunes и тоа само неколку часови откако беше објавено дека славната пејачка починала. Цената на албумот “Ultimate collection“ на Витни Хјустон на попуст била 4,99 фунти, но Сони ја вратил цената на 7,99 фунти, што претставува зголемување за 60% пренесува Гардијан. Се разбира, вчера (понеделник) тој албум на Хјустон беше на 2. место на најпродавани албуми на iTunes. Фановите се згрозени од начинот на кој Сони сака набрзина да заработи преку смртта на Витни Хјустон. Сепак, ниту од Епл, ниту од Сони не сакале да коментираат за настанот.
| | веќе видена | слични

Откако Гардијан објави дека музичкиот гигант за 60% ги зголемил цените на албумот со најголеми хитови на Витни Хјустон на британскиот iTunes и тоа само неколку часови откако беше објавено дека славната пејачка починала, компанијата Сони Мјузик се соочи со бран критики и незадолни реакции од фановите. Цената на албумот “Ultimate collection“ на Витни Хјустон на попуст била 4,99 фунти, но Сони ја вратил цената на 7,99 фунти, што претставува зголемување за 60% пренесува Гардијан. Се разбира, вчера (понеделник) тој албум на Хјустон беше на 2. место на најпродавани албуми на iTunes. Фановите се згрозени од начинот на кој Сони сака набрзина да заработи преку смртта на Витни Хјустон. Сепак, ниту од Епл, ниту од Сони не сакале да коментираат за настанот.
| | веќе видена | слични

По смртта на популарната поп дива Whitney Houston, се случи (иако неоправдано) она што можеби и повеќето од вас нема да ги изненади. Компанијата Sony, ја промени (зголеми) цената на албумот со најголемите хитови на Houston на Apple iTunes Store. По овој потег, Sony разбирливо доби цел куп на критики, бидејќи цената на албумот “Ultimate collection“, кој на британскиот iTunes, на намаление чинеше 4,99 фунти, компанијата ја врати цената на стандардините 7,99 фунти со што цената на албумот се покачи за повеќе од 60 проценти. Сето ова компанијата Sony го изведе миракулозно во четири часот наутро по калифорниско време, или со други зборови веднаш штом се прочу веста за смртта на популарната пеачка, која беше пронајдена мртва во хотел во Беверли Хилс во саботата попладне. И очекувано во понеделникот наутро можете да претпоставите дека горе споменатиот албум беше еден од трите најпродавани албуми на iTunes. Весникот Guardian, секако ја пренесе згрозеноста на фановите на Houston, од ова покачување на цената и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Соопштение на СДСМ: Ширењето невистини за македонско грчкиот договор ВМРО-ДПМНЕ треба да го замени со силна, јасна и недвосмислена поддршка за членството на ...
сите 188 | | | веќе видена

23 годишниот Енвер Тоска е полицаецот осомничен дека на свиреп начин го лиши од живот 36 годишниот Алил Бекир. Тоска е млад полицаец во Битола вработен пред ...
сите 157 | | | веќе видена

Безбедноста во сообраќајот на патиштата претставува сериозен предизвик, односно сериозен проблем во сите современи општества. Секојдневно на улиците ширум ...
сите 101 | | | веќе видена

Претседателот Иванов ги демантираше шпекулациите на Дојче Веле, Либертас.мк и други провладини медиуми кои вчера “забележаа” промена во ставот на шефот на ...
сите 150 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 88 | | | веќе видена

Охрид, 19. септември 2018 (ИНПРЕС) – Поради постоење основи на сомнени за сторено казнено дело „предизвикување општа опасност“, СВР Охрид, до надлежното Јавно ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Само неколку часа по смртта на Витни, Сони ги зголемил цените на нејзините албуми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: