Рикер: САД се подготвени да се вклучат во преговарачкиот процес помеѓу Белград и Приштина


САД се подготвени да се вклучат во преговарачкиот процес меѓу Белград и Приштина, но тоа не може да го направат додека двете страни не одлучат да му се вратат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Помина ратификацијата за нашето членство во НАТО во Комитетот за надворешни односи во Сенатот на САД. На здравје со Филип Рикер, за идното сојузништво, напиша ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Помошникот државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер е во посета на Македонија. Пред средбите со државниот врв во Скопје и со лидерите на ...
| | веќе видена | слични

Меѓу Солун и Скопје. Битола е првата точка во земјава каде застана високиот претставник на Ваштингтон Филип Рикер . Придружуван од новата амбасадорка Кејт Мари ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во посета на општина Битола денес престојуваше висока делегација од САД и Амбасадата на САД во нашата земја, предводена од Филип Рикер, вршител на должност ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 124 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рикер: САД се подготвени да се вклучат во преговарачкиот процес помеѓу Белград и Приштина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: