Рикер: Србија и Косово да продолжат со дијалог, САД подготвени да се вклучат

13 копии

САД се подготвени да се вклучат во преговарачкиот процес меѓу Белград и Приштина, но тоа не можат да го направат додека двете страни сами не одлучат да му се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот помошник државен секретар за Европа и Евроазија, Филип Рикер, изјави дека Вашингтон е подготвен да се вклучи во дијалогот меѓу Белград и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Реафирмирање и продлабочување на билатералните односи, стратешкиот дијалог САД – Грција и енергетските прашања и турските активности во Медитеранот, биле ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Државниот секретар на САД, Мајк Помпео истакна дека Грција е столб за стабилноста во источниот Медитеран, како и на Балканот, и важен сојузник на НАТО, пренесе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вршителот на должноста заменик државен секретар на САД задолжен за Европа и Евроазија, Филип Рикер, изјави дека САД се подготвени да бидат дел од ...
| | веќе видена | слични
9 копии

За претстојната посета и средбите во САД и за резултатите од вчерашниот состанок на Советот за надворешни работи на ЕУ, министерот за надворешни работи на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фактот што денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева влезе на распит за истрагата за „Рекет“, заедно со адвокат, го проблематизираат голем број на ...
сите 1183 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше на роденденот на организацијата во Прилеп. Вечерва бев на роденденот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 441 | | | веќе видена

Вчера во 12.30 часот во СВР Скопје, А.А.(51) од Скопје пријавила дека нејзин познаник И.Н. се обидел да изврши обљуба врз нејзината ќерка, но не успеал. Се ...
сите 413 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Валканите пари од аферата Рекет, кој ја тресе Македонија, но и целиот регион, оделе во Сојузот за Србија(СЗС) и тоа преку Вук Јеремиќ, открива српски ...
сите 140 | | | веќе видена

Марио Балотели уште еднаш ќе го облече небесно-синиот дрес на Манчестер сити, откако беше потврдено дека Италијанецот, кој само што потпиша за Бреша, ќе биде ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рикер: Србија и Косово да продолжат со дијалог, САД подготвени да се вклучат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: