Рикардо селектор на Саудиска Арабија

2 копии

Бразилскиот фудбалски стратег Рикардо Гомеш ќе го преземе водството на фудбалската селекција на Саудиска Арабија, соопшти тамошната фудбалска федерација Еден од помладите бразилски фудбалски тренери, 46-годипшниот Рикардо Гомеш досега го водеше домашниот прволигаш Васко да Гама , а со Саудијците склучил договор на три години во висина од девет милиони долари. Гомеш во досегашната тренерска кариера ги водеше француските прволигаши Бордо , Пари сен Жермен и Монако , а во Бразил, покрај Васко да Гама седеше и на клупата на Сао Паоло . Како фудбалер тој настапуваш за бразилски Флуминесе , француски Пари сен Жермен и за португалска Бенфика .
| | веќе видена | слични

Бразилскиот фудбалски стратег Рикардо Гомеш ќе го преземе водството на фудбалската селекција на Саудиска Арабија, соопшти тамошната фудбалска федерација. Еден од помладите бразилски фудбалски тренери, 46-годипшнито Рикардо Гомеш досега го водеше домашниот прволигаш Васко да Гама, а со Саудијците склучил договор на три години во висина од девет милиони долари. Гомеш во досегашната тренерска кариера ги водеше француските прволигаши Бордо, Пари сен Жермен и Монако, а во Бразил, покрај Васко да Гама седеше и на клупата на Сао Паоло. Како фудбалер тој настапуваш за бразилски Флуминесе, француски Пари сен Жермен и за португалска Бенфика./krаj/sta/sn
| | веќе видена | слични

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 419 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 643 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по влажни коловози. Поради појава на магла намалена видливост до 50 метри има на патниот правец Тетово ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рикардо селектор на Саудиска Арабија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: