Rihanna го објави спотот за “American Oxygen”


Вчера Rihanna ја објави новата песна “American Oxygen”, а веќе денес го имаме и официјалниот спот за неа. Пејачката е позната по тоа што е искрена и нема “влакна на јазикот”, но досега тоа не важеше кога станува збот за политиката. Тоа може да се промени сега бидејќи овој сингл зборува за американскиот сон, а во видео записот се прикажани исечоци од протестите во Фергусон, терористичките напади од 9/11 и како имигранти влегуваат во земјата. “American Oxygen” е само една од песните кои треба да се најдат на новиот албум на Rihanna.
| | веќе видена | слични

Откако Ријана ги изненади фановите со песната „Bitch Better Have My Money“, реши повторно, овој пат во живо да објави уште една песна „American Oxygen“. Премиерата на оваа песна беше прикажана на кошаркарски натпревар во NCAA March Madness, додека видеото е објавено на специјалниот нов музички сервис на Џеј Зи, Tidal. Во видеото, има документарни снимки од Америка, а таа се појавува во бела провоцирачка маица без градник. „American Oxygen“ ќе се најде на новиот албум на Рири, кој за сега е наречен R8.
| | веќе видена | слични

Останато

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 182 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, преку статус на Фејсбук го коментираше бегството на екс премиерот и почесен претседател на партијата, Никола ...
сите 312 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 79 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 136 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 312 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Rihanna го објави спотот за “American Oxygen”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: