ДЕБЕЛИНАТА НА ПЕЈАЧКАТА МУ БОДЕ ОЧИ ПА ЈАВНО ЈА ИСКРИТИКУВА: Фановите на Ријана жив ќе го изедат (ФОТО)


Ја гледаш дека турка кон 80-ката и тешко е да се голтне тоа. Со толпата која ја прифаќа дебелината и ставот „сакај ме каква што сум“, дефинитивно можам да замислам женски кои ја гледаат Ријана со силен цитат како „Не ми е гајле, едноставно обожувам пица“, напиша блогерот Крис „Дали Ријана ќе направи дебелината да биде новиот жежок тренд“ е насловот на текстот, полн со критичка содржина за популарната пејачка, зад кој се потпишува Крис Спањуоло. Лавината од негативни зборови кон Ријана се однесуваат за нејзиниот изглед кој ги изненади сите, таа изгледа многу дебело. Па по фактот дека таа е модна икона чиј стил го следат многу жени и девоки , момчето стравува дека летово голем процент од жените гордо ќе се здебелат. Откако се осуди да напише погрдни зборови тој не размисли дека фановите на пејачката жив ќе го изедат. Па веднаш го избриша! Фотографии од вечерно излегување на Ријана го поттикнале Крис да го напише текстот. Rihanna out in Los Angeles. pic.twitter.com/YoxjrkMnfg — Rihanna Direct
| | веќе видена | слични

 Почетокот на годината за Ријана започна со посета на јужно источната африканска земја Малави од нејзината фондација „Clara Lionel“ како глобален амбасадор за глобалното заедништво за образование. За време на нејзиното патување, пејачката ги разбрала многуте проблеми со кои оваа земја моментално се соочува, но еден од нив посебно допрел до неа - неможноста на децата од оваа земја да стекнат дури и основно образование. Тука еден учител типично учи околу 100-ина деца во лошо изградени и импровизирани училници. Само мал дел успеваат да го завршат образованието, а поголемиот дел заради сиромаштијата и неможностите, прекинуваат да учат. „Штета што мораат да се откажат, бидејќи се многу паметни“ - вели Ријана во видео клипот. A post shared by badgalriri (@badgalriri) on Jun 7, 2017 at 9:02am PDT „Би можеле да постигнат многу, ако имаат доволно ресурси да продолжат да учат и да го завршат образованието“ - додава. Меѓу другото, Ријана зборува и за моќта на музиката:
| | веќе видена | слични

Ријана со недели е на мета на интернет критики откако се здебели 8 килограми.И додека пејачката ужива во своите нови облини, хејтерите постојано и упатуваат негативни и навредливи коментари.Но, Ријана на сите реши да им ги затне устите и на Инстаграм го имаше совршениот одговор за сите кои ги коментираат нејзините килограми.Погледнете.????A post shared by badgalriri (@badgalriri) on Jun 5, 2017 at 11:02am PDT
| | веќе видена | слични

Иако во последно време јавноста ја критикуваше Ријана, на сметка на бројот на нејзините килограми, сега атрактивната пејачка во фотографиите од новиот спот покажува дека се уште има совршена става. Во необичната модна комбинација, со проѕирна црвена маица , до израз дојдоа  голите гради на пејачката од Барбадос. 
| | веќе видена | слични
2 копии

Поп-ѕвездата издоминирала на снимањето на на новиот спот во Мајами, а премногу е да се каже и дека овие фотографии се вистински "подарок" за машкиот дел од нејзината публика. Откако пред неколку дена се појавила без градник на првиот натпревар од финалната серија во НБА лигата, Ријана повторно направила хаос. Поп-ѕвездата во понеделникот во Мајами повторно била фатена без градник, но овој пат на себе имала целосно проѕирен топ кој открил апсолутно се. Фотографиите настанале на снимањето на нејзиниот спот со Ди-Џеј Калед, а кога протекле во јавноста го израдувале целиот свет. А, како да не го израдуваат?
| | веќе видена | слични

Откако пред неколку дена се пријави без градник на првата утакмица од НБА финалето, Ријана направи нов хаос. Поп ѕзвездата во понеделникот во Мајами повторно е уловена без градник, но овој пат на себе имала целосно провиден топ кој открил буквално се. Фотографиите настанале на снимање на нејзин спот.
| | веќе видена | слични

„Лошата девојка“ Ријана повторно е фатена без градник во Мајами, овој пат во проѕирна комбинација која откри се’. Сликите се од снимањето на нејзиниот спот, а кога се појавија во јавноста, разбирливо, нејзините машки обожаватели посебно се израдуваа.
| | веќе видена | слични

Откако пред неколку дена се појави без градник на првиот натпревар на финалето на НБА, Ријана направи нов хаос. Поп пејачката повторно е фатена без градник во Мајами, но овојпат на себе носеше проѕирна комбинација која откри се. Многу поради оваа фотографија остана без здив. Сликите настана на снимањето на нејзиниот спот, а кога се појавија во јавноста сите се радуваа.
| | веќе видена | слични

Студентите на „Parsons School of Design“, вчеравечер имаа своја годишна ревија. Група апсолвенти на бината зборуваа за талентите и восхитот кон еден од годинашните почесни гости на настанот - Ријана. „Таа е неверојатна, инспиративна. Нејзиниот стил е неверојатен. Нејзиниот бренд е неверојатен“... Како што и сами забележувате, многу пати се повторува зборот „неверојатно“ во нивните описи. За сите овие идни дизајнери, Ријана е пример, некој што сакаат да бидат во иднина. Не некој што го студирал истиот факултет, некој што се наоѓа во врвот на модната индустрија благодарение на истрајноста, работата и имагинацијата, не некој бренд или претставник што направил модна револуција и создвал примери токму за идните генерации, ниту пак некој произведувач што го зголемил буџетот низ годините повеќекратно, туку Ријана. Пејачката од Барбадос, која во меѓувреме стана и претприемач, пред три години беше прогласена за „модна икона“ од Советот на американските модни дизајнери, истата титула која претходно им беше доделена ...
| | веќе видена | слични

 Атрактивната пејачка секако не го пропушти стартот на НБА финалето меќу Голден Стејн и шампионот Кливленд. Ријана од прв ред го следеше првиот дуел од финалето и наместо кралот Леброн многу повеќе го гледаше неговиот ривал Кевин Дурент. „Дуелот“ Ријана кеј Ди на интернет стана многу поинтересен од мечот Голден Стејт – Кливленд кој заврши со убедлив триумф на тимот на Дурент и Стеф Кари.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Царинската управа вчера отвори истрага за царинскиот службеник Александар Трајковски, кој беше фотографиран со експремиерот Никола Груевски, азилант, во ...
сите 117 | | | веќе видена

Патникот Јунајдин Рустемовски од Прилеп, еден од 32 преживеани патници во сообраќајната несреќа кај Лесковац, вели дека шоферот во полна брзина заобиколувал ...
сите 329 | | | веќе видена

Определбата за имплементација на Преспанскиот договор во Скопје и во Атина со приближувањето на процесот на уставните измени во Македонија кон нивниот финиш се ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДЕБЕЛИНАТА НА ПЕЈАЧКАТА МУ БОДЕ ОЧИ ПА ЈАВНО ЈА ИСКРИТИКУВА: Фановите на Ријана жив ќе го изедат (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: