Ријана и Дрејк се подготвуваат за заеднички живот?

Ријана не само што ја обнове врската со раперот Дрејк веќе парот се спрема за заеднички живот. Како што пишат американските таблоиди, Дрејк и рекол на Ријана дека ја сака и дека сака заедно да живеат. На пријателите му рекол дека сака нивната врска да ја “подигне на повисоко ниво”, а заедничкиот живот е чекор кој ја означува таа “озбилност”. Ријана и Дрејк прв пат беа во врска во 2009 година, а минатиот месец беа повторно видено заедно во еден клуб во Канада.
| | веќе видена | слични

Иако последните неколку месеци шпекулациите за нивната врска се менуваа секојдневно, музичкиот тандем Ријана и Дрејк сега се подготвени на нова... ...фаза во нивната врска, поточно, како што пренесуваат американските медиуми – ќе почнат заеднички живот. Како што пишува National Enquirer , по краткотрајната романса во 2009, Ријана и Дрејк својата врска ја обновија неодамна, а сега познатиот рапер ја повикал да се всели кај него. Како што се шушка, Ријана се согласила, затоа што сака да ја подигне нивната врска на посериозно ниво.
| | веќе видена | слични

Иако во последните неколку месеци информациите за нивната врска беа дека се заедно, па дека раскинале, музичкиот тандем Ријана и Дрејк сега се подготвени за нова фаза во нивната врска и да почнат заеднички живот, пренесуваат американските медиуми. Според „Нејшнл инквајер“, по краткотрајната романса во 2009 Ријана и Дрејк неодмана ја обновија својата врска, а сега популарниот рапер и предложил на атрактивната пејачка од Барбадос да се всели кај него. Според некои шпекулации Ријана ја прифатила оваа понуда бидејќи сакала врската да ја подигне на посериозно ниво. -Овие денови таа е опседната со Дрејк, и сега сите може да здивнеме поради тоа- изјавил близок извор на ар-ен-би пејачката. Периодот кога Ријана почна да се забавува со Дрејк таа беше многу огорчена поради физичкиот напад што и го нанесе Крис Браун па затоа оваа врска во тој период не успеа. -Дрејк многу ми се допаѓаше, но тоа беше многу ранливо време за мене и затоа тогаш несакав да се вплеткам во нешто сериозно со било кого- изјавила Ријана . Но сега ...
| | веќе видена | слични

Останато

Недела. Некаде околу пладне. Штипското село Чардаклија пусто. Вооружени со лаптоп низ него може да се сретнат само луѓето од Државниот завод за статистика ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 97 | | | веќе видена

Дали некогаш сте се запрашале дали би живееле во радиоактивната зона Чернобил која денес е целосно напуштена.За одговорот не се двоумат многумина, па веднаш ...
сите 64 | | | веќе видена

Симона Димковска, актерка од Куманово ја доби наградата за млад актер на 54-тиот Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ кој од 7 јуни се одржуваше ...
сите 54 | | | веќе видена

Саудискиот престолонаследник, принцот Мохамед бин Салман ја повика меѓународната заедница да заземе „решителен став“ во врска со нападите врз нафтените танкери ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ријана и Дрејк се подготвуваат за заеднички живот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: