Погледнете го интерактивното видео за “Look Around” на Red Hot Chili Peppers

Популарните Red Hot Chili Peppers, одлучија на сосема поинаков начин да го промовираат своето ново музичко видео за синглот “Look Around”. Оригиналната верзија на видеото беше објавена на 26. јануари, во кое секој член на бендот има „перформанс“ во сопствена просторија. Но, во интерактивното видео, ce нуди сосема различен поглед на самото видео, односно можете да се шетате по просториите и да го гледате настапот на членовите на бендот. Тука се наоѓа и дополнителната содржина, како зад кулисни фотографии, кои можете да ги погледнете ако кликнете на „означените“ делови од видеото. Во продолжениое погледнете како изгледа музичкото видео на бендот кој сѐ повеќе се врти кон „дигиталното“ претставување на својата музика.
| | веќе видена | слични

Погледнете го интерактивното видео за песната Look Around на бендот Red Hot Chili Peppers. RHCP објавија спот за третиот сингл од минатогодишниот албум I'm With You, кој е снимен пред бендот да биде приморан да направи пауза поради операцијата на Ентони Кидис, кој ја повреди ногата. Овде погледнете како Кидис, Фил, Џош Клингхофер и Чед Смит „денсаат“ во четири соби, по кои можете да се „шеткате“ како да се таму со нив.
| | веќе видена | слични

Останато

Со седум гласа „против“ и два „ за“ уставните судии ја отфрлија иницијативата поднесена од Димитар Апасиев од Левица и Тодор Петров од Светскиот Македонски ...
сите 206 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 74 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска (18 септември 2018 година) оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, ...
сите 217 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 13 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 86 | | | веќе видена

Охрид, 19. септември 2018 (ИНПРЕС) – Градоначалникот на Охрид проф. д-р Јован Стојаноски и секретарот Игор Бежоски, денес имаа работна средба со Џеват Кицара, ...
сите 23 | | | веќе видена

Германската министерка за одбрана Урсула фон дер Лаин утре ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Пред министерството за одбрана ќе биде ...
сите 89 | | | веќе видена

Црноморската депресија или поле на низок воздушен притисок беше причината за нестабилното време ова лето во Македонија и пошироко, а истото ги потисна масите ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Погледнете го интерактивното видео за “Look Around” на Red Hot Chili Peppers

Од:
До кого (е-маил):
Порака: