Македонија во „Три мориња: ВМРО-ДПМНЕ со барање за членство во нова иницијатива


4 копии

ВМРО-ДПМНЕ ќе поведе надворешно политичка иницијатива за пристапување на Република Македонија кон иницијативата „Три мориња“ во која што членуваат дванаесет ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани, ВМРО-ДПМНЕ ќе поведе надворешно политичка ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги насочи своите надворешно политички ресурси, иницијативи и контакти со цел за обезбедување на Република Македонија на нејзино полноправно ...
| | веќе видена | слични

Oд ВМРО-ДПМНЕ ќе поведат надворешно-политичка иницијатива за пристапување на Македонија кон иницијативата „Три мориња“. Влатко Ѓорчев вели дека се работи за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје оформи предмет по допрен глас во врска со настанот што се случи на 19.09.2018 година, кога по дојава на жители од зграда ...
сите 185 | | | веќе видена

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 163 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 96 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 67 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 160 | | | веќе видена

Актуелниот заменик министер во МВР Агим Нухиу, кој на 27 април беше министер во техничката влада, сведочи на рочиштето за настаните од крвавиот четврток. ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија во „Три мориња: ВМРО-ДПМНЕ со барање за членство во нова иницијатива

Од:
До кого (е-маил):
Порака: