(Видео) Револуционерен потфат: тестирана најпрецизната роботска протеза


3 копии

Пациентка од Шведска со ампутирана рака стана прв човек што успешно ја контролира новата најпрецизна роботска протеза досега. Со овој револуционерен потфат ...
| | веќе видена | слични

Пациентка со ампутирана рака од Шведска, стана првата личност која успешно ја контролира новата, најпрецизна роботска протеза за рака. Во новиот револуционерен ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 316 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска патува во Ријад каде со саудиските власти ќе разговара за нападот врз нафтените постројки на Саудиска ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Револуционерен потфат: тестирана најпрецизната роботска протеза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: