Започна преименувањето на Македонија


2 копии

Новото име на државата Република Северна Македонија веќе е поставено и на сообраќајните табли во близина на граничниот премин Делчево од македонска страна. ...
| | веќе видена | слични

Од границата со Грција почна преименувањето на Македонија. Од денеска на влезот во државата пишува добредојдовте во Република Северна Македонија. Претпладнево ...
| | веќе видена | слични

Република Северна Македонија, испишано на албански јазик, ќе осамне на таблите на државните институции најдоцна за 4 месеци. Ќе тече паралелно со испишувањето ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На граничниот премин кај Делчево денеска беа сменети таблите со новото уставно име на Македонија- Република Северна Македонија. Новото име, Република Северна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски на прес-конференција во средата одговарајќи на новинарско прашање, призна дека законот за употреба на јазиците или поточно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска се изврши првото поставување на таблата со новото уставно име на државата на граничниот премин Богородица кај Гевгелија, од страна на Царинската управа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Засега нема закажано средба на работните групи за законот за јавно обвинителство в сабота, велат од Министерството за правда, по информациите објавени во дел ...
сите 694 | | | веќе видена

Ранет лекар на работно место, претепан доктор во ходник во болница, нападнат медицински персонал, хорор услови за работа, разрушени болници, хаос во кој освен ...
сите 270 | | | веќе видена

Милионот и пол евра, кои Орце Камчев му ги предаде на Бојан Јовановски во објавената снинка за „Рекет“, биле наменети за неговиот нов пасош. Како што пренесува ...
сите 257 | | | веќе видена

Постојат три хороскопски знаци кои кога повредуваат, ретко имаат грижа на совест, дури и во љубовните односи. Тие освен што се однесуваат површно со туѓите, ...
сите 154 | | | веќе видена

Едноставна техника. Доколку не знаете како да направите нешто тогаш прашајте професионалец. Еве што професионалните актерки за возрасни препорачуваат за во ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Започна преименувањето на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: