Фантастичен погодок ни доаѓа од Копа Либертадорес (видео)


Во неодамна одиграниот фудбалски натпревар во Копа Либертадорес натпреварувањето се сретнаа екипите на Санте Фе од Колумбија и Реал Гарсиљасо од Перу. Домаќинот славеше со резултат 2:0, а преубав погодок за својата екипа постигна играчот Џеферсон Куеро. Овој млад фудбалер се одлучи да “распали“ еден шут од голема далечина и успеа да го матира противничкиот голман.
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерката на дански Б93 ХИК Сколд, Фатима Ел Фоул постигна гол каков ретко може да забележа и добар дел од актуелните фудбалери ширум светот. Но, девојките уште еднаш по којзнае кој пат покажуваат дека се повеќе знаат да играат фудбал. Погледнете...
| | веќе видена | слични

Фатима Ел Фул, фудбалерката на Скјолд со вистинска мајсторија постигна ретко виден гол на женски фудбалски меч. Против Колдинг, Фатима прво мајсторски се ослободи од чуварот, а потоа со лоб ја затресе мрежата. Вакви погодоци не се гледаат често по фудбалските терени.
| | веќе видена | слични

ВИДЕО: Ова е голиште што ретко се гледа! Фудбалерот на Индепендијанте Санта Фе од Богота, Џеферсон Кверо го постигна можеби најубавиот гол во сезоната. Неговиот клуб славеше победа над перуанскиот Реал Гарсиљас. Победата на колумбискиот тим му донесе пласман во второто полуфинале на Копа Либертадорес во историјата, прво по далечната 1961 година. Фудбалерите на Гарсиљас, кој е основан пред само четири години, во четвртина финалето стигнаа по сензационалната елиминација на славниот Насионал од Монтевидео. Погледајте го голот на сезоната!
| | веќе видена | слични

Капитенот на репрезентацијата на Франција за играчи до 21 година, Александре Kоеф постигна прекрасен гол со пета за време на натпреварот со САД. Коеф ја доведе Франција во водство на турнирот во Тулон кој моментално е во тек, а конечниот резултат гласеше 4-1 за „Триколорите“. Погледнете го одличниот гол на Александре Коеф.
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 253 | | | веќе видена

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 91 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 73 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фантастичен погодок ни доаѓа од Копа Либертадорес (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: