„Бернајс пропаганда“ – непокорливи музички генијалци


2 копии

Викендов, во Младинскиот културен центар во Скопје, со три последователни коцерти, непокорливите музички генијалци „ Бернајс пропаганда “ ја започнаа својата европска турнеја на која го промовираа својот четврт студиски албум насловен „ Политика “. Концептуалниот театарски и музички перформанс со мултимедијални проекции, уште повеќе го зацврти ставот и препознатливата нишка на револт и борба на „ Бернајс пропаганда “. Камера: Кочо Сотировски
| | веќе видена | слични
7 копии

Легендарниот хип-хоп артист Kendrick Jeru Davis, познат како Jeru The Damaja, кој што важи за еден од основоположниците на овој популарен правец на музика, денеска ќе се дружи со своите фанови во Скопје. Неговите платиниумски изданија се сметаат за есенцијални хип хоп албуми кои заедно со Notorious B.I.G, Nas, 2Pac и Wu-Tang Clan имаат оставено траен белег во рап и хип хоп глобалната историја. Jeru освен по неверојатните музички достигнувања во светот е познат и по неговиот стил на облекување, каде се истакнуваат неговите патики кои секогаш се Nike. Токму поради тоа легендарниот хип-хоп артист заедно со нашиот популарен DJ, Гоце Саф, ќе се дружат со своите фанови од 19 часот во BUZZ Sneaker Station продавницата во „Скопје сити мол“. Сите присутни освен ретката можност за дружење со голема музичка светска ѕвезда ќе добијат и изненадувања. Jeru во нашиот главен град доаѓа заедно со Big Shug како дел од Gang Starr Foundation, кој што е колектив на хип-хоп аристи од источниот брег на САД и се смета за еден од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Светската прослава на 29-от роденден на револуционерната линија на Air Max патиките во Њујорк, Хонг Конг и Tокио, истовремено беше одржана и во Скопје. Голем број на расположени и насмеани граѓани се одлучија да бидат дел од овој важен глобален настан во историјата на Nike и изминатиот викенд ја искористија несекојдневната можност да ги пробаат најновите модели на Air Max скокајќи на трамболина, поставена пред BUZZ Sneaker Station продавницата во Скопје Сити Мол. Oсвен одличната шанса да го пробаат уникатниот воздушен ѓон скокајќи на трамболината и да го доживеатневеројатното “воздушно” искуство на лице место, посетителите се уверија зошто токму оваа линија на патики се едни од најомилените и најпосакуваните патики на сите времиња. Воедно, големиот број на посетители имаа фантастична шанса на роденденот кој што се одржа на 26-ти март на вториот кат на Скопје Сити Мил да се дружат и со популарните Air Max амбасадори: македонска пејачка Симона Попоска, популарниот ТВ и радио водител Димитар Атанасовски, DJ-от ...
| | веќе видена | слични

Останато

Околу 80 кучиња скитници биле заловени и соодветно третирани во изминатите четири месеци во Кавадарци, информираше денеска Петар Камчев од Јавното ...
сите 137 | | | веќе видена

Кога на 28 јуни 1914 година Гаврило Принцип како резултат на околности кои се уште се истражуваат во историјата успева да изврши атентат врз надвојводата Франц ...
сите 175 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
сите 86 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 101 | | | веќе видена

Според Влатко Ѓорчев, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, најавените налепници на автомобилите, не се решение за чистење на воздухот, и порача Заев, Макрадули и ...
сите 19 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, денеска одржа прес конференција на која рече дека несреќниот случај во кој животот го загуби 17-годишно девојче ...
сите 74 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и пионот Мицкоски се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Бернајс пропаганда“ – непокорливи музички генијалци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: