Обвинетите за обид за убиство на Зијадин Села добија вкупно 81 година затвор


Изречени пресудите за седумтемина обвинети за обид за убиство на пратеникот Зијадин Села во Собранието на 27-ми април минатата година. Кире Ѓорѓиевски доби 13 ...
| | веќе видена | слични

Ридван Дервиши, Лулзим Битри, Халил Камбери и Сабит Реџепи – четворицата обвинети за убиството кое на почетокот на април се случи во Мала Речица, се осудени на ...
| | веќе видена | слични

Драконски казни несоодветни на тежината на кривичното дело. Вака одбраната на дел од осудените ги коментира вчерашните затворски казни од 10 до 13 години за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пресудата за четворицата осудени мегу кои еден е Албански државјанин се однесува за учеството во тепачката на 5 април годинава во Мала Речица, кога во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот Зијадин Села минатиот месец во гостување на „Алсат“ телевизија говореше дека актуелната Влада не заслужува преодна оценка. Тој еден месец после ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четворица од обвинетите за убиството на почетокот на април во Речица, Тетово се осудени на четири месеци затвор. Ридван Дервиши, Лулзим Битри, Халил Камбери и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сабит Реџепи, Ридван Дервиши, Халил Камбери и албанскиот државјанин Љуљзим Битра денеска беа осудени на четири месеци затвор како виновни за учество во ...
| | веќе видена | слични

За обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села при организираниот напад на 27 април лани во Собранието, судијката Славица Андреевска денеска во Кривичниот суд ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По неколку одложувања денеска во Основниот суд во Тетово се одржа првото рочиште за вооружената пресметка на две групи кумановци што на 5 април годинава се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис, по состанокот со неговите потпретседатели, ги брифираше новинарите за донесените одлуки во врска со процесот ...
сите 398 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша рано утрово ( понеделник, 21 јануари, 2019) се врати во Белград, со ќерките Атина и Ника. Јелена на аеродромот Никола Тесла пристигнала во ...
сите 208 | | | веќе видена

Владата информира дека согласно Уредба за изменување и дополнување на Уредбата за гранични вредности за нивоа и видови  на загадувачки супстанции во ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинетите за обид за убиство на Зијадин Села добија вкупно 81 година затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: