Преговорите зависат од реформите и од името: Владата очекува чиста препорака од ЕУ


Владата очекува чиста препорака за преговори, за влез во Европската Унија, соопшти денеска владиниот портпарол Миле Бошњаковски. Тој посочи дека Македонија ...
| | веќе видена | слични

Речиси половина од патот до конечно решение на спорот за името е изоден. Три од седум појдовни позиции на двете влади се надминати, но остануваат уште четири ...
| | веќе видена | слични

Прашањето за идентитетот во минатото не беше тема на разговори меѓу Македонија и Грција, ниту пак во некои од меѓународните документи воопшто тој се доведува ...
| | веќе видена | слични

Прашањето на идентитетот во минатото не бил предмет на преговори меѓу Македонија и Грција. Нема меѓународен документ поврзан со спорот а во кој како точка за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Веб страницата на Владата на Република Македонија во моментот е падната и е недостапна, но се очекува наскоро проблемот да се реши. Владиниот портпарол Миле ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Нема договорено нова средба помеѓу премиерот Зоран Заев и неговиот грчки колега Алексис Ципрас, изјави владиниот портпарол Миле Бошњаковски и ги отфрли ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако британскиот Парламент отфрли договор за брегзит на премиерката Тереза Меј со Брисел, можноста Велика Британија да ја напушти Европската унија без ...
сите 404 | | | веќе видена

Зоран Заев на сметка на уставниот поредок, на сметка на државните и национални интереси се самопромовира во лидер со најголем рејтинг меѓу етничките Албанци, ...
сите 349 | | | веќе видена

Лидерот на „Независни Грци“ Панос Каменос, во интервју за грчата телевизија „Скај“, истакна дека договорот од Преспа е невалиден затоа што на него го нема ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преговорите зависат од реформите и од името: Владата очекува чиста препорака од ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: