Котираните компании на Берза со двојно поголема вкупна нето добивка во прв квартал


Вкупно 69,1 милиони евра е вкупната нето добивка на сите 101 компанија на задолжителна котација на Македонската берза. Од овој ќар 76% е на шест банки, од ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
4 копии

Продажбите од страна на Стопанска банка и Комерцијална банка како обезбедени доверители на ФЕНИ Индустри на своите побарувањa на швајцарскиот инвестициски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за надворешни работи испрати нота до грчкото МНР, со која го известува дека Договорот за решавање на спорот за името е ратификуван во ...
сите 143 | | | веќе видена

Ужасна трагедија попладнето го потресе Велес. Според првичните информации на локалните медиуми и очевидците, во пожар кој избувна околу 15 и 30 часот изгореа ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Котираните компании на Берза со двојно поголема вкупна нето добивка во прв квартал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: