Нема решение за спорот и по преговарачката рунда во Њујорк


6 копии

Грчката телевизија Стар тврди дека Грција во разговорите за разликата за името на Македонија дала зелено светло за „македонски јазик“ и за меѓународниот код МК ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Постои нов предлог на преговарачката маса помеѓу Скопје и Атина, пишува грчкиот весник „Катимерини“, навестувајќи дека новото име ќе биде поврзано со Крушево. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Напредокот во преговорите со Грција ќе биде главна тема на денешниот појадок во пресрет на најавениот Совет на министрите за надворешни работи во Брисел на кој ...
| | веќе видена | слични

Атина и Скопје повторно бараат име за севкупна употреба по неуспехот двете страни да се согласат за Илиденска Македонија и според добро информирани извори на ...
| | веќе видена | слични

Димитров ќе ги спасува препораките од ЕУ и ќе се обиде да издејствува повлекување на „нон-пејпр“ документот кој протече во јавност. Министерот за надворешни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема решение за спорот и по преговарачката рунда во Њујорк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: