Возевме: Renault Captur

Неодамна ја имавме првата можност на регионалната новинарска презентација да го испробаме најновиот произовод од гамата на Renault, моделот Captur кој е базиран на последната генерација Clio Французите се познати по својата авангарда, затоа Renault се надева дека со својот најнов производ ќе ја измени перцепцијата за модерен и практичен градски автомобил. Тесната поврзаност меѓу Clio и Captur е забележливa од прва. Следејќи го новиот дизајнерски јазик на Renault и Captur го носи големиот беџ, широките испусти над тркалата и дневните светла во LED технологија се највпечатливите елементи на предниот дел од автомобилот. Екстравагантноста ја нагласува и широката палета на бои кои се нудат и во неколку двобојни комбинации. Одлично избраните комбинации на бои само ја надополнуваат атрактивната надворешност на Captur која со димензиите одскокнува од моделот со кој дели најголем дел од компонентите и со 4.122 mm должина е меѓу најголемите во сегментот. Високиот заден дел и клиренсот од 200 mm му го даваат ефектот ...
| | веќе видена | слични

Гордини верзијата на четвртата генерација Рено Клио со 230 коњски сили пристигнува во 2014 година. Новиот Рено Клио Гордини, како и досега ќе се разликува од останатите верзии благодарение на специјалниот визуелен идентитет.Понудата опфаќа неколку комбинации на бои, како основната Гордини сина, потоа Ледено бела со сини спортски линии, Огнено црвена нијанса со платинесто бели фелни и Платинесто Сива со контрасни Гордини сини фелни. Клио Гордини ќе биде опремен со Рекаро спортски седишта и спортски управувач во комбинација со црна кожа и секако синото Гордини лого. На располагање е мултимедијалниот Р-линк систем со РС Монитор. За погонот е задолжен 1,6 литарски турбо-бензински мотор со 230 коњски сили. Рено Клио Гордини од Клио РС е помоќен за 30 коњски сили, но и полесен за околу 25 килограми. Заедно со спортски прилагоденото подвозје, Клио Гордини ќе биде опремен со специјално дизајнирани 18 инчни алуминиумски фелни. Од 0 до 100 километри на час Клио Гордини развива за 5,9 секунди, а максималната брзина ...
| | веќе видена | слични

Како што дознавамe верзијата „Gordini“ од четвртата генерација на моделот „Clio“ ќе биде со 230 ks и ќе биде најмоќната верзија на овој автомобил на „Renault“. Новиот „Renault Clio Gordini“ како и досега ќе се разликува на прв поглед од останатите верзии и тоа благодарејќи на посебниот визуелен идентитет. Купувачите ќе може да одберат неколку шеми на бои: основната „Blue Gordini“, потоа „Glacier White“ боја со сини украсни тркачки ленти, „Red Flame“ нијанси со палтинско бели ленти и „Platinum Gray“ боја со контрасни „Gordini“ сини ленти. Куќиштата на надворешните ретровизори ќе бидат или црни или бели во зависност од основната боја на каросеријата. „Clio Gordini“ ќе биде опремен со „Recaro“ спортски седишта и спортски волан во комбинација на црна кожа и „Alcantara“, кои ќе бидат поврзани со бели штепови и на нив ќе го има синото „Gordini“ лого. Педалите на ножните команди ќе бидат од алуминиум, а ентериерот ќе биде збогатен со детали од јаглеродни влакна. На возачот на располагање ќе му биде и ...
| | веќе видена | слични

Maserati објави огромна фото галерија во која е прикажан најновиот модел Ghibli 2014 кој беше претставен во април оваа година, на саемот за автомобили во Шангај. Од автомобилот имаше само неколку фотографии, но сега на располагање се дури 200. Станува збор за првиот модел од оваа компанија, кој доби дизел мотор во форма на V6 3.0L турбо мотор кој развива 275 коњски сили и 600Nm вртежен момент, што е сосема доволно за овој модел да забрзува од 0 до 100km/h за 6.3 секунди. Моделот троши околу 6.0L / 100km дизел гориво наспроти 275-те коњски сили. Оние кои преферираат бензиски мотор можат да нарачаат Ghibli со twin-turbo V6 3.0L со 330 коњски сили и 500Nm вртежи. Maserati исто така ќе понуди и Ghibli S модел кој ќе има уште помоќен бензиски мотор со моќност од 410KS и 550Nm вртежен момент. Дел од импресивната галерија следи во прилог. Уживајте!
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 425 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 168 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 319 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 79 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 285 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 229 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 65 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Возевме: Renault Captur

Од:
До кого (е-маил):
Порака: