Huawei Mate 20 Lite доаѓа со засек и во три бои


Huawei е навистина пионер во својот сегмент, затоа што постојано иновира нов начин на користење и дефинитивно го подобрува искуството на корисниците. Кинескиот производител на смартфони е типична компанија што мисли постојано на иднината. Во новите Mate 20 и Mate 20 Pro компанијата ќе ги вгради сензорот за отпечатоци и 3D технологијата за препознавање на лице во екранот, кои ќе бидат единствени во светот со тројни предни камери. Huawei сепак продолжува со дизајнот со засек, кај Mate 20 Lite , Mate 20 и Mate 20 Pro. Lite моделот доаѓа со 3D можности, и ќе го има во три различни бои: црна, сина и златна боја.
| | веќе видена | слични

Huawei Mate 20 се очекува да биде откриен во октомври, со три уреди со различни перформанси. Веќе имаме неколку рендери за Mate 20 и Mate 20 Pro, како и Mate 20 Lite. За последниот модел веќе имаме неколку слики протечено во јавноста, кого можевме да го видиме од повеќе агли и да откриеме неколку детали. Huawei Mate 20 Lite ќе има 6.3-инчен дисплеј и мал засек од горната страна. Ќе има две предни камери од 24MP+2MP, додека задните ќе бидат 20MP+2MP. Селфи камерата ќе има поддршка за HDR Pro режим, кој ќе помогне да се подобри изгледот на сликите. Задната камера ќе биде со вештачка интелигенција и ќе може да снима забавено видео со 480fps. Моделот ќе има USB Type-C порт и ќе биде одличен за полнење на големата батерија со 3,750mAh. Моделот ќе биде достапен во црна, сина и розева боја.
| | веќе видена | слични

Huawei Mate 20 пристигнува во октомври, а сега пристигна најголемиот сет на информации за телефонот, како и рендери за тоа како ќе изгледа. Рендерите се креираат врз основа на фотографии од уредот во живо и она што веќе е познато за телефонот. Тимот на XDA Developers дојде до слика од инжинерски примерок од телефонот Huawei Mate 20, врз основа на која се создадени рендерите. Дизајнерите кои ги создадоа рендерите немаа точни димензии на уредот, ниту пак точниот распоред на копчињата на финалниот модел. Исто така, задниот дел од телефонот не е јасно видлив на фотографиите, така што рендерирањето не го покажува целосниот дизајн. Huawei Mate 20 ќе има засек на врвот дизајниран во вид на капка и нема да ги имплементира физичките компчиња. Над засекот има слушалка која функционира како еден од двата стерео звучници. На горниот дел од телефонот исто така има 3.5 милиметарски приклучок за слушалки, додека на дното на уредот има USB-C порта и уште еден стерео звучник. На задната страна има три камери, веројатно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Huawei ги има едни од најдобрите телефони на пазарот кога е во прашање камерата, меѓу другото, па интересно е зошто од компанијата се решаваат за вакви „потези“, а според информациите, ова не е ни првиот ваков случај. Во реклама за Huawei Nova 3 се истакнува камерата на овој уред, како и вештачката интелигенција која од компанијата веќе одреден период ја користат за подобрување на сликите на нивните уреди. Во повеќе кадри телефонот се користи за сликање на селфи, по што се прикажува одличната слика која успева да ја „извади“ овој телефон. Сепак, изгледа дека одличниот квалитет се должи на користењето на професионален DSLR апарат, наместо самиот телефон, којшто веруваме дека исто така вади одличен квалитет на сликите. До сознанието дека во рекламата се користи DSLR апарат доаѓа од глумицата која учествува во рекламата, односно која заедно со нејзиниот партнер во рекламата, сликаат селфи. Таа објавувајќи слики од снимањето на рекламата, објавува слика на која се гледа кадарот кога го сликаат едно од селфијата, ...
| | веќе видена | слични

Смартфон камерите се подобри од било кога, но понекогаш не постои замена за квалитетот кој го овозможува професионалната камера. Очигледно тоа го знаат и од компанијата Хуавеи, бидејќи интернет корисниците уловија дека неколку кадри од последната реклама за нивниот Нова 3 смартфон се направени со професионална камера, а не со смартфонот како што рекламата сака да прикаже. Како што може да се види на половина од рекламата, актерскиот пар прави неколку селфи фотографии, очигледно да ја прикажат квалитетот на камерата и вештачката интелигенција во смартфонот на кинескиот технолошки гигант Хуавеи. Но, сега веќе избришана инстаграм фотографија објавена од Сара Елшами, актерката од рекламата, открива дека наместо забавно селфи со Нова 3 смартфонот, кадарот е направен со професионална камера и професионален фотограф. Всушност телефонот го нема никаде на фотографијата од снимањето на рекламата. ФОТО: u/AbdullahSab3 (Reddit) Во одбрана на Хуавеи, рекламата во ниту еден момент не тврди дека фотографиите се направени ...
| | веќе видена | слични

Huawei не изненади со тројната камера кај P20 Pro , а сега изгледа дека планира да не изненади со четворна камера кај Mate 20 серијата. Навистина е големо постигнување да вградите четири камери од задната страна на телефонот. Сега останува да видиме каков ефект и квалитет ќе се постигне со четирите камери во сегментот на фотографиите. Не сме сигурни дали Huawei има планови да вгради четири камери, со оглед на тоа што овие рендери не се официјални. Mate 20 сега ќе има повторно засек, но многу помал во споредба со оној од минатиот пат.
| | веќе видена | слични

Huawei не изненади сите кога го претстави P20 Pro со три камери на задната страна, но компанијата вети дека со Mate 20 серијата ќе бидат откриени уште повеќе изненадувања.... Признаваме дека првото нешто на кое помисливме е Mate 20 со четири задни камери. Би било доста голем успех да се вметнат четири сензори на задната страна, иако не и невозможно. Вистинското прашање е дали четири камери би помогнале смартфонот да прави подобри и поквалитетни слики или ќе биде само успешен маркетинг трик. Според последните изјави на компанијата, Huawei сеуште нема планови за ваков уред, но припрема други изненадувања. Новите фотографии откриваат дека Mate 20 најверојатно ќе доаѓа со три задни камери и една селфи камера. За разлика од другите телефони кои го присвоија новиот iPhone X дизајн на диспплејот, Mate 20 ќе доаѓа со уште помал дел за селфи камерата, наречен “waterdrop” - (капка).
| | веќе видена | слични

Деновиве постојано се зборува за новиот очекуван уред на Huawei, Mate 20 Lite. Додека пред некој ден ги дознавме целосните спецификации и дизајнот на смартфон, сега се појавија и неговите бенчмарк резултати. Почнувајќи од процесорот, станува збор за новиот Kirin 710. Благодарение на него, уредот постигна single-core резултат од 1598 и 4665 поени на multi-core тестирањето. Ваквите резултати го ставаат на исто ниво со процесорите на Qualcomm 600 серијата, но не се доволно за да ги стигне перформансите на Snapdragon 710. Покрај процесорот, според претходни информации беа потврдени и 6GB RAM. Како и да е, тестирањата потврдија постоење на уште една верзија со 4GB RAM. Кај двете ќе бидат присутни 64GB меморија. Во однос на дизајнот, задниот дел на Mate 20 Lite наликува на минатогодишниот Mate 10 Porsche Design, благодарение на дуалниот систем камери и скенерот за отпечатоци. Од предната страна, Mate 20 Lite ги следи стапките на најновите смартфони на Huawei, со својот висок 19:9 панел и iPhone X дизајн. Сега за ...
| | веќе видена | слични

Претстојниот Mate 20 Lite на Huawei е веќе предмет на постојани протекувања на информаци, кои ги открија речиси сите спецификации на моделот. Geekbanch открива некои онви детали, со тоа што моделот ќе има Kirin 710 процесор, со резултат од 1598 бодови со едното јадро и 4665 поени од тестирањето со мулти-јадра. Претходно беше откриено дека ќе има 6GB RAM меморија, а сега дека ќе биде 4GB RAM меморија, што значи дека ќе имаме две верзии од овој телефон. Би можело овде да има 64GB внатрешна меморија и најновиот Android 9 Pie оперативен систем со EMUI 9.0 кориснички интерфејс. Mate 20 Lite има дисплеј со сооднос од 19:9, со мал засек во дизајнот. Huawei ќе го открие следниот модел од средната класа заедно со предводниците Mate 20 и Mate 20 Pro , кои ќе бидат откриени во октомври.
| | веќе видена | слични

Huawei Consumer Business Group денес доби награда од Европската Асоцијација за слика и звук (EISA) која ја сочинуваат 55 најпочитувани списанија за потрошувачка електроника во светот. HUAWEI P20 Pro од Асоцијацијата беше прогласен за „EISA најдобар паметен телефон 2018-2019″ како знак на признавање на посветеноста на Huawei на квалитетот, дизајнот и перформансите, како и за долгогодишната традиција на компанијата за произведување стилски, моќни и победнички уреди. Ова е шеста година по редHuawei да е признат од страна на EISA. “За нас најважната награда е создавање производи кои им овозможуваат на потрошувачите да уживаат и да се забавуваат со фотографиите создадени со паметни телефони. HUAWEI P20 Pro нуди богатство од перформанси за вистински фотографии, со цел да им помогне на потрошувачите да ги фатат и споделат моментите што најмногу им значат”, рече Ли Чанџу, потпретседател на Handset Business за Huawei Consumer Business Group. EISA го избра HUAWEI P20 Pro за најдобар паметен телефон на годината како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нека прекинат да глумат лудило во Јавното обвинителство, порача денеска адвокатот Јанаки Митровски, во врска со најновите детали од криминалната афера Рекет, ...
сите 777 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Општина Новаци, на настанот по повод увидот на напредокот на работите на магистралниот гасовод Неготино – Прилеп – Битола, ...
сите 353 | | | веќе видена

Во Апропиргос, во западното предградие на Атика, претпладнево изби шумски пожар, но не претставува опасност за околните населби. Во гаснењето учествуваат 35 ...
сите 320 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески каде се парите од рекетот ако објавениот извештај навистина ...
сите 153 | | | веќе видена

Мерката притвор од 30 дена на Јанева и беше доделена поради можност од бегство, влијание врз сведоци и инволвирани во истрагата за предметот „Рекет“ и ...
сите 147 | | | веќе видена

Изјавата на премиерот Зоран Заев, кој најави дека ќе ме тужи мене и нашата редакција, не е ништо повеќе од паничен рефлекс во момент кога станува јасно дека ...
сите 217 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Huawei Mate 20 Lite доаѓа со засек и во три бои

Од:
До кого (е-маил):
Порака: