Ремзи – најскапо платен британски фудбалер на сите времиња

Арон Рамзи пред неколку дена и официјално беше потврден од страна на Јувентус како големо летно засилување, зделка која само уште еднаш ја потврдува умешноста ...
| | веќе видена | слични

Дејвид Симан како аналитичар за „Ток Спорт“ редовно дава посебно исцрпни коментари за случувњата во Арсенал, па ако пред извесно време во фокусот беше неговата ...
| | веќе видена | слични

Велшанецот Арон Ремзи ќе стане најплатениот британски фудбалер во историјата, откако „Би-би-си“ ги објави деталите на неговиот четиригодишен договор со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Борбата против криминалот, високата корупција мора да продолжи и ние навистина конечно мораме да имаме решение, со кое сите ресурси ќе бидат ставени во ...
сите 505 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 390 | | | веќе видена

Македонија чекаше и не дочека Турција да ја победи Финска, што ќе значеше пласман на нашите одбојкари во осминафиналето од Европското првенство. Турција загуби ...
сите 343 | | | веќе видена

Катица Јанева која до неодамна беше на чело на институцијата која требаше да гони функционери за висока корупција останува во Шутка. Ова станува јасно од ...
сите 178 | | | веќе видена

Жените родени во овој знак можат да заведат кој и да посакаат, додека мажите важат за најснаодливи во кревет. Се разбира, станува збор за Биковите, кои општо ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ремзи – најскапо платен британски фудбалер на сите времиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: