Реми на новиот стадион

Торинскиот гигант Јувентус не успеа да ги израдува своите фанови и одигра само реми со Нот Каунти на отварањето на новата величенствена арена, која може да овозможи претстава за 41,000 фанови. Јувентус иако поведе со погодокот на Лука Тони, напаѓачот на Каунти Ли Хјуџс успеа да го израмни резултатот и со тоа ја намали радоста на присутните фанови. Гостите беа повикани од страна на управата на Јувентус за одигрување на егзибиционен меч со кои и официјално се отвори новиот стадион. Во Торино се недеваат дека нвиот дом конечно ќе биде доволен мотив за секој член на тимот да допринесе за враќање на славата на Јувентус, кога беше страв и требет во сите натпреварувања. Проследете неколку фотографии од новата арена на Јувентус:
| | веќе видена | слични

Останато

 Договорот од Преспа е добар и за двете страни, па дури и политичари од партиите кои јавно се против признаваат дека не можеше да се постигне нешто подобро, ...
сите 124 | | | веќе видена

Граѓаните на Македонија имаат историска шанса да ја определат натамошната иднина на државата и верувам дека ќе ја искористат со тоа што позитивно ќе се ...
сите 119 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Доколку се стремите кон бизнис напредок, ќе морате да бидете послушни и без прашања да ги усвојувате одлуките за авторитет декретите на ...
сите 50 | | | веќе видена

Ако правите колач со сода бикарбона, важно е да го знаете ова. Во колачот никако не ставајте многу сода, затоа што тогаш ќе има темна боја и непријатен мирис. ...
сите 140 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната средба со претседател на словенечкиот Државен збор на Дејан Жидан ги истакна исклучително високите пријателски односи со ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реми на новиот стадион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: