Рекордно високи температури во Индија, загинаа 36 лица


3 копии
5 копии

Најмалку 36 лица починаа во Индија, меѓу кои најбројни се сиромашните работници кои од руралните подрачја работат тешка физичка работа во градовите. Државната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државната служба за катастрофи објави дека рекордно високи температури се измерени во повеќе индиски држави. Во главниот град на Индија , Делхи , се измерени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Индија ја погоди топол бран во кој е измерена температура од 51 степен, а 36 луѓе починале, воглавно најсиромашните работници, објавила денес државната служба ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со повратот на 15 отсто од ДДВ, државата за првпат враќа пари директно кај граѓаните, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.Со ...
сите 247 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 61 | | | веќе видена

Советот на Европа ја откажа својата набљудувачка мисија за изборите кои за неколку дена се одржуваат во Албанија. Тие преземаат ваков потег поради можна ...
сите 222 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ имаат еден единствен приоритет, да го бранат криминалот на Никола Груевски и тоа го докажува секојдневно. Претседателот Зоран ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рекордно високи температури во Индија, загинаа 36 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: