Данев: Владејачкото мнозинство да го поддржи законот за намалување на акцизата


3 копии

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, и покрај тоа што владејачкото мнозинство денеска одби да го стави на дневен ред законот за намалување акцизата по скратена ...
| | веќе видена | слични

Возачите треба да се подготват за големо покачување на цените на горивата. Ако се гледа трендот на светските берзи, моменталната цена на нафтата од 77,5 долари ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На повидок нови поскапувања на нафтените деривати поради осцилациите во движењата на светските берзи. Во моментов барел нафта се продава за 74,5 долари што е ...
| | веќе видена | слични

Во моментов барел нафта се продава за 74,5 долари што е над нивото кое како средна цена Регулторната комисија за енергетика го постави при регулирањето на ...
| | веќе видена | слични

Со предложените изменени на Законот за акцизите, се предлага намалување на акцизата на гасното масло кое се користи како погонско гориво (дизел гориво) за 3 ...
| | веќе видена | слични

Економската логика кажува дека главен генератор за покачување на цените на производите претставува покачувањето на цената на горивата .Поскапувањето на цената ...
| | веќе видена | слични

Возачите во Хрватска во последно време забележуваат константен пораст на цените на горивата кои од недела во недела се повеќе растат. Поради тоа во Хрватска се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Оваа недела пред Први Мај Регулаторната Комисија за енергетика ја донесе одлуката за нови цени на горивата во Македонија. Малопродажните цени на бензините ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Пратениците на СДСМ го одбија предлогот на ВМРО-ДПМНЕ да се укине покачувањето на акцизата на дизелот од 3,5 денари. Покачување кое граѓаните и стопанството ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До сабота времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, преку денот претежно сончево со пораст на дневните температри, соопшти Управата за ...
сите 258 | | | веќе видена

-Одлуката е сериозна и одговорноста се однесува на иднината на нашата татковина и нанашите граѓани. Да бидеме делод светот, а не сами в осветот. По 27 години, ...
сите 89 | | | веќе видена

Излезеноста на претстојниот референдум е едно од прашањата кое доминира во јавната дебата за плебисцитарното изјаснување закажано за 30 септември, а кое ја ...
сите 83 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти го посети денеска во неговиот дом претседателот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа, но ...
сите 181 | | | веќе видена

На 30 септември ќе имаме референдум и гласачкo-избирачка битка. Според планот увезен од странство, бој ќе бијат космополитите, кои се веќе дел од ЕУ и од НАТО, ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Данев: Владејачкото мнозинство да го поддржи законот за намалување на акцизата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: