Рекорден број на мали сипаници во САД – 695 случаи


6 копии

Освен 16-годишната пациентка со церебрална парализа која има пневмонија како компликација од морбили и е на механичка вентилација на Универзитетската клиника ...
| | веќе видена | слични

Единаесетмесечно бебе, без никакви други заболувања, почина од мали сипаници на Клиниката за детски болести. Бебето на клиниката се лекуваше повеќе од две ...
| | веќе видена | слични
16 копии
2 копии

Десетмесечно бебе вчера починало како последица на компликации од мали сипаници, откако веќе две недели било на интензивна нега во Клиниката за детски болести, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

На социјалните мрежи се појави видео од медицинска сестра со заштитна облека и маска за лице, во кое се вели дека има околу 90.000 заразени од коронавирусот во ...
сите 791 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 138 | | | веќе видена

Во Далас веќе никој, никогаш нема да го носи број „24“. Ова беше првичната реакција на НБА клубот по информацијата за смртта на Коби Брајант. Одлуката ја ...
сите 264 | | | веќе видена

Каков отпад се увезува во земјава, колку е ефикасна контролата на тоа што влегува, кој ја има најголемата одговорност, дали повеќе извезуваме или увезуваме и ...
сите 164 | | | веќе видена

ФБИ го истражува местото на несреќата каде се урна хеликоптерот со НБА ѕвездата Коби Брајант, неговата ќерка и уште седум лица, изјави официјален претставник ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рекорден број на мали сипаници во САД – 695 случаи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: