Заев неодлучен, реконструкција на Владата сепак е можно да нема


3 копии

Домашните експерти не очекуваат поголеми изненадувања во најавената реконструкција на Владата. Велат дека менувањето на исти луѓе во различни министерства е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Драги Рашковски заминува од позицијата генерален секретар на Влада дознава објави Прес 24. Неофицијално во ракми на најавената владина реконструкција ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев игра валкана политичка игра со тоа што ја притиска албанската опозиција, напиша на Фејсбук Зијадин Села, претседател на Алијансата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Драги Рашковски најверојатно си заминува од позицијата Генерален секретар во Владата дознава Press24 од свои извори. Според неофицијалните информации на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска завршува конкурсот на СДСМ за пријавување на кандидати за претседател на државата, но останува да се види колку тоа ќе има влијание на конечниот избор, ...
сите 241 | | | веќе видена

Партиското знаме на ВМРО ДПМНЕ викендов се вееше на Центарот за култура во Струга. Ова бил единствениот слободен простор на тој датум што собира шестотини ...
сите 161 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 271 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 196 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 138 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 302 | | | веќе видена

Евро-Атлантскиот Совет на Македонија на својата интернет страница објави интерактивна мапа преку која може да се следи кои земји членки на НАТО го ратификуваа ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев неодлучен, реконструкција на Владата сепак е можно да нема

Од:
До кого (е-маил):
Порака: