Река ќе ја промовира својата изборна програма во Битола и Долнени


16 копии

Претседателскиот кандидат Блерим Река од митингот во тетовско Желино, порача дека на 21 април ќе се случи голема промена со политичкото минато. Укажа дека со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Кандидатот за претседател, Блерим Река синоќа ја продолжи својата кампања во Желино, на која присуствуваа илјадници граѓани.За време на митингот, Блерим Река, ...
| | веќе видена | слични

Блерим Река во вчерашната дебата на претседателските кандидати емисија „Детектор“ на ТВ Сител, рече дека протовкандидатот Стево Пендаровски е внатрешен избор ...
| | веќе видена | слични

На претседателската дебата организирана од страна на иницијативата 02, кандидатот за Претседател професорот Блерим Река истакна дека е свесен дека загадувањето ...
| | веќе видена | слични

На прашањето упатено од Вицепремиерот Бујар Османи до кандидатот за Претседател Блерим Река на телевизиската дебата што тој мисли за концептот на консензуален ...
| | веќе видена | слични

Анкетите за потребите на емисијата Детектор во која дебатираа претседателските кандидати покажале дека граѓаните во голема мера немаат доверба во политичкиот ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за Претседател на Македонија, професорот Блерим Река во телевизиската дебата во емисијата Сител истакна дека целосно се сложува со перцепцијата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ситуацијата меѓу САД и Иран продолжува да се вжештува. Договор нема на повидок. И покрај тоа, експертите се согласни: двете страни сакаат да избегнат воена ...
сите 286 | | | веќе видена

Собранието утре во рамки на 103. седница треба да ги гласа предлозите за разрешување на членови на Владата и за избор на нови министри. Пратениците ќе гласаат ...
сите 230 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение.„На ...
сите 241 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 73 | | | веќе видена

Секојдневно се демантирани лажните вести на Антонијо Милошоски, најнеуспешниот министер за надворешни работи. Официјалниот демант од Амбасадата на Шпанија е ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Река ќе ја промовира својата изборна програма во Битола и Долнени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: