Блерим Река ја заврши претседателската трка


3 копии

Според финансиските извештаи за вториот дел од претседателската кампања, кандидатот Блерим Река потрошил над 291 илјада евра, што е за повеќе од десет пати ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател на Македонија Гордана Силјановска Давкова на својот фејсбук профил му го честиташе изборниот резултат на Блерим Река истакнувајќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во втората половина на изборната кампања, Блерим Река потрошил повеќе пари од Стево Пендаровски, јави Телма . Вкупните расходи на Река за периодот од 11-ти до ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Гордана Силјановска Давкова, кандидатката која ја поддржа ВМРО ДПМНЕ и коалцијата во Скопје го победи противничкиот кандидат Стево Пендаровски со 664 гласа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Силјановска Давкова му честиташе на Блерим Река за изборите. - Ми беше чест да учествувам на претседателските избори заедно со колегата Блерим Река. Дискусиите ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 386 | | | веќе видена

Министерството за одбрана на САД разгледува барање на армијата за испраќање на уште 5.000 војници на Блискиот исток заради се поголеми тензии во односите со ...
сите 174 | | | веќе видена

Именувањето на новиот директор на Агенцијата за разузнавање, најавата за анализа на надворешната политика и за деблокада на процедурата за агремани за ...
сите 276 | | | веќе видена

Утврдување на Предлогот за одземање на мандатот на пратеникот Никола Груевски, поради неоправдано отсуство повеќе од шест месеци, е на дневен ред на денешната ...
сите 81 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блерим Река ја заврши претседателската трка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: