Река: НЕ СМЕ СПРЕМНИ ДА ИСПОРАЧАМЕ 4 клучни критериуми кои ни ги побара Европскиот совет (ВИДЕО)


5 копии

Кога реков пред неколку месеци дека нема да добиеме датум за преговори во јуни, цела влада велеше ќе има датум. Сега и вицепремиерот Османи и премиерот Заев ...
| | веќе видена | слични

Професорот Блерим Река, кандидат за претседател во предизборната дебата на Телевизија Ал-сат во пресрет на изборите во недела истакна дека и премиерот и ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател на Македонија, професорот Блерим Река на телевизиската дебата на Ал-сат Телевизија упати три прашања до неговиот противкандидат Стево ...
| | веќе видена | слични

„Ние немаме институционален и административен капацитет како што рече и министерот за информатичко општество и администрација, Манчевски да испорачаме клучни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во соочувањето на претседателските кандидати на Алст М, што беше и последниот дуел на тојцата во изборната кампања, Блерим Река го запраша Пендаровски како си ...
| | веќе видена | слични

Не сме подготвени да ги испорачаме четирите клучни критериуми коишто ни ги побара Европскиот совет, констатираше во средата вечерта претседателскиот кандидат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Блерим Река - за јавноста најмалку познат од тројцата кандидати за иден шеф на државата. И пред изборите не беше многу експониран, со исклучок на повремените ...
| | веќе видена | слични

Евроатланската „Република“ која ќе биде симбол на владеење во мојот мандат има две стратешки цели. Едната веќе се остварува и сме на половина пат да станеме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 259 | | | веќе видена

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 221 | | | веќе видена

Данкан Лоренс и ја донесе победата на Холандија на Евросонг и тоа по цели 44 години. Интересно е дека пред финалето кладилниците на 24 – годишниот Холанѓанец ...
сите 107 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го спречи поранешниот советник на Белата куќа Дон Мекган да сведочи пред Конгресот во врска со извештајот на специјалниот ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Река: НЕ СМЕ СПРЕМНИ ДА ИСПОРАЧАМЕ 4 клучни критериуми кои ни ги побара Европскиот совет (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: