Река: Граѓаните се слободни, суверени, гласањето е тајно и важно е да има цензус


13 копии

Граѓаните се слободни, суверени, гласањето е тајно и важно е да има цензус, рече пред битолчани претседателскиот кандидат Блерим Река и повика на 21 април ...
| | веќе видена | слични

Претседателскиот кандидат Проф. Блерим Река, ја продолжи кампањата во Битола, Црнилиште и Житоше, каде пред присутните граѓани ја презентираше својата изборна ...
| | веќе видена | слични

Блерим Река, кандидатот за Претседател поддржан од албанските опозициски партии Алијанса за Албанците и Движењето БЕСА ја претстави својата програма пред ...
| | веќе видена | слични

На денешната изборна промоција на кандидатот за Претседател поддржан од Алијансата за Албанците и движењето БЕСА, професорот Блерим Река поддршка за него дадоа ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за Претседател, професорот Блерим Река денеска својата програма ја претстави пред Битолчани. Тој во текот на денот имаше средби со граѓани а потоа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Оптимист сум, рече Река, кај мене владее позитивна енергија, а тоа значи дека на претстојните избори ќе обезбедиме цензус, без разлика на тоа кој ќе победи. – ...
| | веќе видена | слични

Блерим Река нуди концепт за сите граѓани под мотото „Река за Републиката“ Блерим Река - за јавноста најмалку познат од тројцата кандидати за иден шеф на ...
| | веќе видена | слични
17 копии
повеќе

Останато

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 325 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 131 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија Гордана Сиљановска Давкова својата изборна програма ја претстави пред граѓаните на Валандово. Според нејзе иако СДСМ и ...
сите 172 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова во поседната ТВ-дебата на претседателските кандидати на ТВ21 пред самиот финиш на кампањата, односно изборниот молк, рече дека само ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Река: Граѓаните се слободни, суверени, гласањето е тајно и важно е да има цензус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: