Река испадна од трката - На 5. Мај се бира претседател на Македонија

Македонија на 5 април нема да избере нов претседател, ако се верува на традицијата и статистиката од досегашните гласања, а бројките велат дека одзивот на ...
| | веќе видена | слични

Првиот изборен круг едвај над потребниот цензус – 41,7 отсто. Неатрактивноста на функцијата претседател или избирачки список кој не одговара со реалноста во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Една од главните забелешки е што во преодните и завршните одредби на предлог законот за Јавно обвинителство се остава еден простор за условно речено вдомување ...
сите 247 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 169 | | | веќе видена

1ТВ по долго време откако излезе аферата со случајот Рекет, се огласија на социјалните мрежи. – Нашата прва објава ја посветуваме на Бојан Јовановски, човекот ...
сите 86 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски во вечерашното гостување во емисијата “Што не е јасно“ на ТВ Алфа, истакна дека селективната правда во Република ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Река испадна од трката - На 5. Мај се бира претседател на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: