Реинкарнирани во Баду Бар до двојна титула

Турнирот кој беше одржан викендов на терените на Александар Палас, кој по четвртти пат по ред си добива на традиција, беа промовирани старо-новите шампиони, односно тимот од минатогодишниот тим на Спорт Корнер, а оваа година преставени гордо под името Баду Бар.AP Streetball Tour добива на голем интерес, затоа што кога гледате дека и прволигашки играчи се пријавуваат, имаат за цел да го освојат, не дека сакаат само да учествуваат, тоа си е некоја егоистична лага која сите ја викаат колку да бидат спортски сфатени. Епа баш тие прволигаши се најлесниот плен за сите кои учествуваат, затоа што мислат дека победата сама ке дојде по себе, а секогаш ги кочат оние екипи кои имаат поголема борбеност, мотивираност и воиграност. Секоја година бевме за ниво подобри, но кога ќе дојде тоа време, кога знаеш дека заслужуваш да си на местото на најдобрите и се ќе излезе на виделина станува полесно и невозможното е возможмо, верувањето во себе кога никој друг не верува е дополнителен стимул за победа. Поминаа тие две ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата 24 часа на ден ги чува таблите со новото име Северна Македонија, за да не бидат уништени и ишкртани како оние за автопатот Пријателство, пишува ...
сите 336 | | | веќе видена

Претседателот на партијата„ Алтернатива“ која настана по расколот во „Беса“, Африм Гаши по средбата со премиерот Заев изјави дека за партијата е повеќе ...
сите 209 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ, професор Гордана Силјановска Давкова во нејзиното прво интервју дадено за Вестите на Сител ...
сите 159 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 304 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 198 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 136 | | | веќе видена

Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
сите 123 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реинкарнирани во Баду Бар до двојна титула

Од:
До кого (е-маил):
Порака: