НАФТЕН БИЗНИС: Макпетрол губитник во односот со енергетските власти?

5 копии

Ако трпи штета и ако има загуба, „Макпетрол“ може да престане да чува нафтени резерви на Република Македонија, велат од Регулаторната комисија за енергетика ...
| | веќе видена | слични

Макпетрол втора година по ред се откажува од лиценцата за складирање, но Регулаторната комисја за енергетика и покрај тоа и ја продолжува. Макпетрол, денeска ...
| | веќе видена | слични

Макпетрол не сака без пари да ги чува државните нафтени резерви. Преку Македонската берза компанијата денеска објави ценовно чувствителна информација, во која ...
| | веќе видена | слични

Останато

Односите меѓу Грција и Македонија се подобрија во изминатите неколку месеци и има добра волја на двете страни за изнаоѓање решение за прашањето за името, ...
сите 167 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 303 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАФТЕН БИЗНИС: Макпетрол губитник во односот со енергетските власти?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: