Водата во Скопје ќе поефтини, но сметките ќе бидат повисоки


Изјавите дека воведувањето на новите тарифи за водата се политички мотивирани се базирани на недоволна упатеност во законските обврски и се штетни за целиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Од Регулаторната комисија за енергетика, велат дека во однос на некои наслови во медиумите деновиве дека е започната „војна“ околу тарифите за водни услуги, ...
| | веќе видена | слични

Како ќе заврши сагата со определувањето на ценатана водата во општините кои се пожалија на ценовниците кои ги предложи Регулаторнатакомисија за енергетика е ...
| | веќе видена | слични

Градот Скопје нема да го почитува тарифникот на регулаторот по кој Скопјани треба да добиваат повисоки сметки за вода. Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов останува на ставот дека додека е на функцијата нема да дозволи од политикантски причини водата во Скопје да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното издание на Click Plus не даде одговор на прашањето што доколку референдумот биде успешен, односно дали ...
сите 282 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 87 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Водата во Скопје ќе поефтини, но сметките ќе бидат повисоки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: