Калиопи, Кире Лазаров, Даниел Кајмакоски… во борба за најгламурозен лик во регионот

Создадено на Четврток, 21 Јануари 2016 11:24 Познати личности од целиот регион ќе се борат за ласкавата титула најгламурозен лик во 2015 година. Гласањето за победниците се одвива преку интернет-страницата на организаторот, хрватскиот медиум „Глам“. Од нашите познати фаци номинирани се поп-дивата Kалиопи, кралицата на ромската песна Есма Реџепова и популарната водителка Ирена Спировска, а во машка категорија рамо до рамо со останатите ѕвезди од регионот ќе се борат капитенот на македонската ракометна репрезентација Kирил Лазаров, поп-ѕвездата Даниел Kајмаковски и актерот Игор Џамбазов. Изборот е во организација на хрватскиот медиум „Глам“, се одржува по петти пат и првпат покрај Хрвати, номинирани се јавни личности од регионов. Победниците ќе бидат прогласени на манифестацијата што ќе се одржи на 15 февруари, на Светскиот ден на децата со малигни заболувања, во концертната сала „Ватрослав Лисински“ во Загреб. На нашиот ангел Тоше Проески постхумно ќе му биде доделена наградата за позитивно влијание на ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот поратл „Глам.хр“ организира избор на најгламурозна личност од регионот, кој всушност ги вклучува земјите од поранешна Југославија. Така, во избор за најгламурозна личност за 2015 година, номинирани се по три женски и три машки личности од: Словенија, Хрватска, Србија, Босна и Херцеговина, Црна Гора и Македонија. Критериумите за личности кои влегуваат во конкуренција се: да бидат личности од општествено-јавната сцена на подрачјето на целиот регион; не смеат да имаат скандали или трачеви во својата кариера; да се занимаваат со хуманитарна работа со свои средства, а не со средства на спонзори. На овој избор од Македонија, во категоријата на жени се номинирани: Есма Реџепова-Теодосиевска, Калиопи и Ирена Спировска, додека во категоријата мажи се номинирани: Кире Лазаров, Даниел Кајмаковски и Игор Џамбазов. На изборот за најгламурозна личност, што ќе се одржи на 15 февруари, во Загреб, награда ќе му биде ќе му биде доделена посмртно на Тоше Проески, за позитивното влијание на јавната сцена. Гласањето ...
| | веќе видена | слични

Покрај балканските ѕвезди од Хрватска, Словенија, Црна Гора, Босна и Херцеговина и Србија, во конкуренција влегоа и шест Македонци. Во категоријата за најгламурозна машка личност од Македонија номинирани се: ракометарот Кире Лазаров, пејачот Даниел Кајмакоски и македонскиот шоумен Игор Џамбазов. Во втората категорија за најгламурозна женска личност се најдоа поп-дивата Калиопи, кралицата на ромската песна Есма Реџепова и водителката Ирена Спировска. Критериумите за избор на најгламурозна личност за 2015 година се личностите да бидат од општествено јавната сцена во подрачјето на целиот регион, да не постојат никакви гласини ниту скандали во својата кариера, и мора да се занимаваат со хумантирана работа во своето слободно време и тоа со свои финансиски средства, а не со пари од спонзорите. Финансиските средства од овој настан ќе се донираат за хрватското здружение „Љубов на дело”, кое за свои штитеници ги има децата кои боледуваат од малигни болести.
| | веќе видена | слични

Хрватскиот портал „glam.hr” на 15 февруари во концертната сала Ватрослав Лисински со почеток во 20:00 часот ќе се избира најгламурозна личност од регионот за 2015 година. Покрај балканските ѕвезди од Хрватска, Словенија, Црна Гора, Босна и Херцеговина и Србија, во конкуренција влегоа и шест Македонци. Во категоријата за најгламурозна машка личност од Македонија номинирани се: ракометарот Кире Лазаров, пејачот Даниел Кајмакоски и македонскиот шоумен Игор Џамбазов. Во втората категорија за најгламурозна женска личност се најдоа поп-дивата Калиопи, кралицата на ромската песна Есма Реџепова и водителката Ирена Спировска. Критериумите за избор на најгламурозна личност за 2015 година се личностите да бидат од општествено јавната сцена во подрачјето на целиот регион, да не постојат никакви гласини ниту скандали во својата кариера, и мора да се занимаваат со хумантирана работа во своето слободно време и тоа со свои финансиски средства, а не со пари од спонзорите. Финансиските средства од овој настан ќе се донираат ...
| | веќе видена | слични

НА ИЗБОРОТ ЗА НАЈГЛАМУРОЗНА ЛИЧНОСТ ОД ПОРАНЕШНА ЈУГОСЛАВИЈА Шест познати успешни личности од Македонија се номинирани за изборот за најгламурозна личност во регионов за 2015, во организација на хрватскиот медиум "Глам". Победниците во посебни категории ќе бидат прогласени на големата манифестацијата што ќе се одржи на 15 идниот месец, на Светскиот ден на децата со малигни заболувања, во салата "Ватрослав Лисински" во Загреб, а средствата ќе бидат донирани на здружението "Љубовта на дело", кое се грижи за децата со малигни заболувања. Во категоријата најгламурозна женска личност од Македонија номинирани се пејачките Калиопи, Есма Реџепова и водителка Ирена Спировска. Во машка категорија најгламурозни се Кирил Лазаров, Даниел Кајмаковски и актерот Игор Џамбазов. Овој избор се одржува по петти пат, а за прв пат покрај Хрвати се избираат и најличности од другите екс ЈУ републики. На настанот ќе му биде доделена постхумна награда на легендата Тоше Проески, за позитивно влијание на јавната општествена сцена. ...
| | веќе видена | слични

По барање на читателите на хрватскиот портал „Глам.хр“ на 15 февруари во концертната сала Ватролсав Лисински со почеток во 20 часот ќе се избира најгламурозна личност од регионот за 2015 година. Покрај балканските ѕвезди од Хрватска, Словенија, Црна Гора, Босна и Херцеговина и Србија, во конкуренција влегоа и шест Македонци. Во категоријата за најгламурозна машка личност од Македонија номинирани се : ракометарот Кире Лазаров, пејачот Даниел Кајмакоски и македонскиот шоумен Игор Џамбазов. Во втората категорија за најгламурозна женска личност се најдоа поп-дивата Калиопи, кралицата на ромската песна Есма Реџепова и водителката Ирена Спировска. Во 2015 година титулата за најгламурозна женска личност ја доби хрватската пејачка Јелена Розга, додека за најгламурозна машка личност беше одбран српскиот пејач и кантавтор Жељко Јоксимовиќ. Критериумите за избор на најгламурозна личност за 2015 година се : личностите да бидат од општествено јавната сцена во подрачјето на целиот регион, да не постојат никакви гласини ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со седум гласа „против“ и два „ за“ уставните судии ја отфрлија иницијативата поднесена од Димитар Апасиев од Левица и Тодор Петров од Светскиот Македонски ...
сите 199 | | | веќе видена

Претседателот Иванов ги демантираше шпекулациите на Дојче Веле, Либертас.мк и други провладини медиуми кои вчера “забележаа” промена во ставот на шефот на ...
сите 150 | | | веќе видена

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 88 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Калиопи, Кире Лазаров, Даниел Кајмакоски… во борба за најгламурозен лик во регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: