Регионална рок-журка во Метрополис арена

На фестивалот „Скрим мјузик фестивал“, кој ќе се одржи вечерва, ќе настапат „Дивље јагоде“, „Прљаво казалиште“, „Ван Гог“, „Негатив“, „Беи д фиш“ и „Морал“. Првото издание на еднодневниот музички хепенинг, кој претендира да стане традиционален, насловен „Скрим мјузик фестивал“, ќе се случи вечерва од 20.30 часот во Метрополис арена. Музичките состави од регионов, босанските „Дивље јагоде“, легендарните загрепчани „Прљаво казалиште“, белградските бендови „Ван Гог“ и „Негатив“ и скопскиот електроакустичен состав „Беи д фиш“ вечерва нудат уживање во познатите стари и нови хитови на масовна забава, која ќе трае се до раните утрински часови. Дел од настанот кој најавува одлична шестчасовна забава, со музиката на бендовите од регионот, ќе бидат и рокерите од групата „Морал“. Ова повеќечасовно случување е во заедничка организација на македонските продукциски куќи „План Б“ и „Јованов рекордс“, кои најавија дека планираат настанот да прерасне во традиција. Иако годинава фестивалот жанровски е конципиран ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 426 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 251 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 289 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 230 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регионална рок-журка во Метрополис арена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: