Регионална конференција за социјално претприемништво

4 копии
5 копии
5 копии

АД за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор ги доби наградите „Придонес за развојот на претприемаштвото“ и „Развој на идеи, иновации и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Меѓународното училиште НОВА доби престижна награда и признание за развој и придонес на претприемништвото во Средна и Југоисточна Европа која ќе биде врачена на ...
| | веќе видена | слични

Врачувањето на награди е закажано на регионалниот самит на претприемачи од Средна и Југоисточна Европа „300- те најдобри" што ќе се одржи од 22 до 24 март во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и ...
сите 192 | | | веќе видена

Лидерот на Двери и еден од основачите на Сојузот за Србија (СзС), Бошко Обрадовиќ изјави дека е само еден од многумината на протестите „Еден од пет милиони“ ...
сите 178 | | | веќе видена

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 71 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ за италијанскиот весник “Република” изјави дека неговата земја е целосно стабилна. На прашањето дали по судирите во ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регионална конференција за социјално претприемништво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: